povinné ručení

Jak vybrat povinné ručení – srovnání cen povinného ručení

Možností, kde si sjednat povinné ručení je hned několik. Víte, jak se orientovat v nabídce pojišťoven a podle jakých kritérií zvolit povinné ručení? Pomůžeme vám vybrat povinné ručení na míru vašim potřebám.

Jak vyřešit papíry při koupi ojetého auta

Spousta lidí si v dnešní době pořizuje ojetá vozidla z bazaru nebo od svých známých z druhé ruky. Před uzavřením kupní smlouvy nezapomínají na pečlivou kontrolu automobilu, ke které si často přizvou i mechanika. Se samotnou koupí vozu si ale často lámou hlavu. V tomto článku vám přinášíme rady, jakým způsobem správně postupovat při koupi ojetého vozidla a na jaké administrativní úkony nezapomenout.

 

Kdo je povinen uzavřít pojistnou smlouvu

Povinné ručení, obecně zažité označení pro pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, musí mít sjednané každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka nebo technický průkaz, anebo je používáno na veřejných komunikacích.

 

Odborník radí na téma: Povinné ručení automobilů

O problematice povinného ručení jsme si povídali s Terezou Churavou ze společnosti PFP. Prozradila nám všechny podstatné informace, které byste o povinném ručení vašeho osobního nebo firemního vozu měli vědět, a přidala i pár tipů – třeba jak jednoduše sjednat povinné ručení na internetu.

Pojistné plnění aneb Kdy pojišťovna (ne)hradí za škody

Pokud spoléháte na své povinné ručení, že za vás uhradí každou škodu způsobenou provozem vašeho auta, zpozorněte! V zákoně o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla jsou jasně popsány situace, kdy na náhradu škody z povinného ručení nemáte nárok či vyplacenou úhradu za škody musíte pojišťovně zpětně uhradit vy sami.

Povinné ručení – změna pojišťovny a výpověď pojistné smlouvy

Uzavření povinného ručení je obvykle velmi jednoduché, stačí si pouze vybrat pojišťovnu, která vyhovuje vašim požadavkům a pojištění sjednat. Výpověď pojistné smlouvy již tak jednoduchá není a je třeba postupovat podle všeobecných pojistných podmínek pojišťoven. S námi vám půjde výpověď pojistné smlouvy povinného ručení snáze.

Slovníček pojmů z oblasti povinného ručení

V oblasti povinného ručení se používá mnoho pojmů a ne všechny jsou zcela jasné a běžně známé. Proto jsme se rozhodli seznámit vás s těmi pojmy, se kterými se můžete během sjednávání a v průběhu povinného ručení setkat.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.