legislativa

Vzorové obchodní podmínky pro váš e-shop

Mít kvalitní a z pohledu zákona neprůstřelné obchodní podmínky je alfou a omegou úspěchu každého e-shopu. Pokud jste si své obchodní podmínky sepsali jen tak z hlavy anebo je teď právě horko těžko píšete podle informací z neověřených zdrojů, koledujete si o problém. Stáhněte si vzorové obchodní podmínky, které vydala asociace APEK, a prodávejte na internetu bez obav.

Zaměstnávání zdravotně postižených

Velmi specifickou skupinou na pracovním trhu jsou lidé s tělesným či mentálním postižením, případně s kombinovanými vadami. Přitom postižení ve většině případů o práci sami stojí – představuje pro ně způsob, jak vyjít ze sociální izolace, dostat se mezi lidi, dát svému životu smysluplnou náplň a také si vydělat nějaké peníze navíc k invalidnímu důchodu. Firmy v Česku se zatím do zaměstnávání jakkoli postižených moc nehrnou – a do zaměstnávání mentálně postižených už vůbec ne.

 

Zdravotní pojištění OSVČ – základní povinnosti, příklad výpočtu

Spolu s přehledem základních povinností OSVČ vůči zdravotní pojišťovně vám přinášíme také vzorový příklad výpočtu zdravotního pojištění.

Zdravotní pojištění podnikatelů v otázkách a odpovědích

Vyznat se v platné legislativě týkající se zdravotního pojištění podnikatelů není snadné, proto vám na stránkách portálu iPodnikatel.cz přinášíme přepis rozhovoru s odborníkem na zdravotní pojištění, který v rámci problematiky zdravotního pojištění podnikatelů postihuje všechny podstatné aspekty.

Živnostenský zákon – co v něm najdete a nenajdete

Živnostenský zákon
Je možné považovat živnostenský zákon (zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání) za jediný právní předpis, který by každý živnostník měl znát a jehož znalost mu bude stačit k provozování živnosti a úspěšnému podnikání?
 

Změny pro podnikatele od roku 2013

... ze série Podnikatelské minimum

Změny pro podnikatele od 2013
Již tradičně vám představujeme novinky, které podnikatelům přináší nový rok. Většina změn pro podnikatele od roku 2013 souvisí se státními úspornými opatřeními. Týká se to především daně z přidané hodnoty či daně z převodu nemovitostí. Dále dochází ke změnám v souvislosti se startem důchodové reformy, změnám v daních z příjmů i k úpravám výše minimálních záloh na sociální a zdravotní pojištění.
 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.