daně a účetnictví

Objednávka (vzor)

Jako obchodníci pravděpodobně potřebujete mít neustále po ruce vzory účetních dokumentů, které se týkají prodeje vašeho zboží či služeb. Připravili jsme pro vás proto vzor objednávky.

Odložená daň – kdy ji budete platit?

Výkaz zisků a ztráty informuje o výši daně z příjmů za účetní období v členění splatná a odložená. Mnoho manažerů položka odložená daň z příjmů kvůli svému zavádějícímu názvu mate. Máte jasno v tom, co odložená daň znamená?

 

Otázka zdanění příjmu zaměstnanců při práci v zahraničí

V dnešní době není nic neobvyklého vyjíždět za pracovními nabídkami mimo hranice ČR. S prací za českými hranicemi souvisí kromě dalších formalit, které je nutné splnit, také povinnost zdanění příjmů získaných v zahraničí. Povinnosti zdanění podléhají totiž všechny příjmy bez ohledu na to, ve kterém státě k nim došlo.

Ožehavá otázka zrušení registrace k DPH

Brousíte si zuby na možnost zrušení registrace k DPH? Čtěte, v jakých případech můžete registraci zrušit.

 

Pět otázek na tělo našim poradcům: Nezávislý odborník na účetní programy Jan Bláha

Stojíte před rozhodnutím nechat svého prozatím spíše amatérského účetnictví pomocí Excelu a pořídit si profesionálního pomocníka v podobě účetního programu? Že je to krok správným směrem, si můžete přestat myslet hned, jak se porozhlédnete po nabídce účetních programů. Ta je totiž tak nepřeberná, že v ní se bez rady zvenčí jen těžko zorientujete. A právě na to máte v iPoradně nezávislého odborníka na účetní programy, Jana Bláhu.
 

Pět otázek na tělo našim poradcům: Poradkyně v oblasti daní Eva Kolářová

Daně a s nimi související povinnosti (především pak každoroční daňové přiznání) jsou strašákem většiny podnikatelů. Přizvali jsme do iPoradny klubu můj iPodnikatel zkušenou poradkyní v oblasti daní Evu Kolářovou, která vám ukáže, že nic není tak složité, jak se na první pohled může zdát.
 

Pět otázek na tělo našim poradcům: Účetní poradkyně Milana Otrusinová

Podnikáte a účetnictví není zrovna váš koníček? Nic nového pod sluncem. Patříte k většině. Pokud se ale přijdete zeptat, jak zvládnout vaše účetnictví ostřílené účetní poradkyně Milany Otrusinové do iPoradny, pak budete patřit k těm, co účetnictví zvládají levou zadní.
 

Pracující důchodci mají opět nárok na daňovou slevu na poplatníka

Na základě rozhodnutí Ústavního soudu z 30. července mají pracující nebo podnikající důchodci od roku 2015 nárok na daňovou slevu na poplatníka ve výši 24 840 Kč. 

Přehled nejdůležitějších změn pro podnikatele v roce 2012

... ze série Podnikatelské minimum

Přehled změn od ledna 2012 - daně, sociální a zdravotní pojištění, zákoník práce
Měsíc leden každoročně přináší také řadu změn v oblasti legislativy. Leden 2012 není výjimkou, proto jsme pro Vás připravili přehled základních informací o změnách v oblasti daní, sociálního a zdravotního pojištění a změnách v souvislosti s novelou zákoníku práce.
 

Příjemka (vzor)

Jako obchodníci pravděpodobně potřebujete mít neustále po ruce vzory dokladů, které se týkají vašeho skladového hospodářství. Připravili jsme pro vás proto vzor příjemky.

 

Příjmy osvobozené od daně z příjmů fyzických osob

Mnohé z příjmů fyzických osob, jsou od daně z příjmů osvobozeny. V následujícím článku se dozvíte, jaké příjmy to za zdaňovací období roku 2013 jsou.

 

Příjmy ze závislé činnosti a funkčních požitků

Na následujících řádcích vám představíme příjmy ze závislé činnosti a funkčních požitků. Zmíníme také nepeněžní příjmy a osvětlíme vám základ daně ze závislé činnosti za rok 2013.

 

Příležitostné příjmy vs. podnikání

Čas od času se člověku naskytne příležitost trochu si přivydělat, třeba „brigádou“ na sousedově zahradě nebo prodejem hub, které už se nevejdou do mrazáku. Kvůli podobným výdělečným činnostem rozhodně nemusíte běžet na živnostenský úřad. Česká legislativa totiž pracuje s pojmem příležitostný příjem.

Proč využít outsourcing účetnictví

Jedním z převzatých anglických slovíček, která na vás při projevení zájmu o podnikání jistě odněkud vyskočí, je outsourcing. Outsourcovat můžete mnoho činností, kterými se ve vaší firmě zabýváte. My vás v následujícím článku seznámíme jak se samotným pojmem outsourcing, tak s možnostmi jeho využití pro vaše firemní účetnictví.

 

Průvodce výběrem účetního programu, který vám padne jako ulitý

Vybrat ten správný účetní program není jednoduché. Nabídek i výrobců je spousta, každý program umí něco, ten umí to a ten zas tohle, aby se v tom čert vyznal! Ale vy se už při výběru neztratíte. Pomocí našeho interaktivního průvodce si snadno pomocí několika kritérií naklikáte vaše požadavky, a hned uvidíte ty nejvhodnější programy.

Recept, jak zaplatit na dani z příjmu v roce 2017 co nejméně

I v roce 2017 můžete na daních zaplatit mnohem méně, než je 15 % z vašich příjmů. Pomohou vám k tomu odčitatelné položky a slevy na dani, které můžete uplatnit v daňovém přiznání za rok 2016. Které to jsou a kolik vám ukousnou z daňového základu?

Registr plátců DPH prozradí daňovou poslušnost firem

Od letošního roku chce stát po podnikatelích a firmách, aby zaplatili DPH za svého nespolehlivého obchodního partnera. Neplatiči skončí na veřejné černé listině. Jak se toto nové opatření dotkne vaší společnosti? Přečtěte si v tomto článku.

 

Rozdíl mezi účetními a daňovými odpisy u hmotného majetku

V následujícím článku půjde o odpisy dlouhodobého majetku používaných jak u účetních jednotek, tak u fyzických osob, které používají pro stanovení základu daně daňovou evidenci.

Schéma výpočtu základu daně z příjmů FO

Víte, jak vypočítat základ daně z příjmů u fyzických osob za rok 2013? Pokud vaše odpověď zní "Ne", je načase, abyste se to s námi naučili.

Schéma výpočtu základu daně z příjmů PO

Umíte vypočítat základ daně z příjmů právnických osob? V tomto článku se na něj podrobně zaměříme a ukážeme vám, jak na to.

 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.