leasing

Daňové aspekty finančního leasingu

V tomto článku se zaměřujeme na leasing z hlediska daní. Zajímat nás ve spojitosti s leasingem bude hlavně daň z přijmu, kde je možné odepsat leasing z daní (tzv. leasingový odpis), daň z přidané hodnoty a silniční daň.

 

Jak udržet náklady na podnikání na uzdě

Moudré knihy praví, že cílem každého podnikatele by měla být maximalizace zisku za současné minimalizace nákladů. Ačkoliv to může vypadat velmi sofistikovaně, prakticky nejde o nic objevného – snižovat své náklady a zvyšovat zisk je denní chléb všech podnikatelů. O to, jak přímo zvyšovat zisk nám v tomto článku nepůjde, zato vám prozradíme, jak přistupovat ke snižování nákladů na podnikání (a tím zvyšovat zisk nepřímo).

Jaké služby nabízí banky podnikatelům

Připravili jsme pro vás přehled dostupných služeb pro podnikatele, které nabízí největší banky v ČR. Jednotlivé nabídky pro podnikatele se u velkých bank téměř neliší, rozdílné jsou především ceny za jednotlivé služby i konkrétní podmínky.

Leasing vs. úvěr

Nejlepší dluhy jsou žádné dluhy. Podnikatel se však často ani při nejlepší vůli úplně bez různých finančních produktů, jejichž prostřednictvím si půjčí peníze a vytvoří tak dluh, neobejde – úvěr na vybavení provozovny, na služební automobily, na stroje, které potřebuje k tomu, aby mohl zahájit nebo zlepšit výrobu. Je jen na něm, aby si spočítal, zda mu investice těchto půjčených peněz umožní nastartovat svoje podnikání, lépe obstát v konkurenci a vydělat víc peněz, zda se mu to vyplatí a nevrhne ho do dluhové pasti. Možností, jak získat peníze „zvenčí“, je více. Kromě úvěru je další nejčastěji využívanou možností leasing. Ten má oproti klasickému bankovnímu úvěru své výhody, i svá úskalí. Ale není leasing, jako leasing.

Vše o leasingu

S pojmem leasing se setkáváme velmi často. Připravili jsme pro vás přehled základních pojmů, které se k němu vztahují.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.