pojišťovnictví

Jak se vyhnout problémům při pojistné události

Ať už se jedná o autonehodu, zlomenou ruku nebo následek řádění živlů, má s pojistnou událostí vlastní zkušenost téměř celá polovina české populace. Jak při řešení pojistné události postupovat, aby nedošlo ke zbytečným problémům?

Komu svěřit pojištění vaší firmy

Výběr vhodné pojišťovny je pro každého podnikatele s plánem nechat se pojistit proti případným rizikům zásadním rozhodnutím. Česká asociace pojišťoven má aktuálně 30 členů – pojišťoven, které obsadily svými produkty téměř 100 % pojišťovacího trhu v ČR. Asi polovina z nich patří mezi tzv. univerzální, což znamená, že se věnují prodeji jak produktů životního, tak i neživotního pojištění. Ostatní se pak specializují pouze na vybranou skupinu pojistných produktů. Jak si mezi nimi vybrat tu správnou? Poradíme.

Odborník radí na téma: Pojištění pohledávek

Snad každý podnikatel se během své podnikatelské kariéry setkal s nedobytnou pohledávkou. Vymáhání těchto pohledávak svými vlastními silami je pro podnikatele takřka nemožné, a proto vám přinášíme rozhovor s odborníkem v oblasti pojištění pohledávek, které vám řešení nastalé situace významně usnadní.
 

Penzijní připojištění aneb Co dělat, aby vás ve dne v noci nestrašilo, jak si finančně zajistíte stáří

Doby, kdy si lidé spořili „na horší časy“ pod polštář, jsou dávno pryč. Penzijní připojištění bylo a je osvědčeným nástrojem, jak si spořit na důchod. Od prosince letošního roku v něm ale z důvodů důchodové reformy nastanou změny, které jeho výhodnost snižují. I tak ale bude nejspíše i v budoucnu hrát jednu z hlavních rolí při finančním zajištění stáří.

Pojistit nebo nepojistit?

Podnikání je značně riziková činnost, kde platí rčení, že risk může být zisk. Anebo taky ztráta. Úspěšné podnikání může být zdrojem velkých zisků – stačí ale malá chyba nebo nepřízeň osudu a všechno může být pryč. Všechna rizika samozřejmě eliminovat nelze, proti některým se však podnikatel může chránit s pomocí pojistných produktů. Riziku jako takovému sice pojištění nezabrání, zmírní však jeho finanční dopady.

Pojišťovna nemusí mluvit pro vás cizí řečí

Vedle sektoru bankovních účtů a úvěrů existuje minimálně ještě jeden bankovní produkt, v jehož pojmech je třeba se orientovat. Je jím pojištění. Slovníček pojmů z oblasti pojištění vám objasní všechny známé i neznámé pojmy, se kterými se u pojištění můžete setkat.

Přehled pojištění podnikatelských rizik

Pojištění podnikatelských rizik umožňuje vhodnou kombinací jednotlivých druhů pojištění zajistit komplexní pojistnou ochranu jakýchkoli podnikatelských aktivit. Záleží na vás, které pojištění si vyberete.

Proč a kdy je vhodný čas na aktualizaci pojistné smlouvy

Každý druhý Čech podceňuje aktualizaci svých pojistných smluv. Ruku na srdce, jak jste na tom vy? Pokud máte resty, aniž byste si to uvědomili, vstupujete tak do rizika, že vám v případě škodní události pojistné plnění nezajistí odpovídající kompenzaci vašich skutečných škod. Nastal už u vás vhodný čas na aktualizaci pojistné smlouvy?

Životní pojištění uzavřete co nejdříve

V západní Evropě má životní pojištění, alespoň u hlavního živitele rodiny, uzavřené téměř každá rodina. V mnoha případech však mají životní pojištění uzavřené oba manželé. Hlavním důvodem je zabezpečení rodiny, která tak v případě nešťastné události nezůstane náhle bez příjmu. Jaká je situace v oblasti životního pojištění u nás?

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.