nábor pracovníků

Čeho se vyvarovat při náboru zaměstnanců

Vybrat do týmu toho správného člověka bývá těžký oříšek i pro zkušeného personalistu. Ještě náročnější to může být pro podnikatele, který si z uchazečů musí sám zvolit toho nejvhodnějšího. Špatná volba s sebou přináší řadu nepříjemností a ve výsledku se vám vždy prodraží. Proto je třeba vyvarovat se několika častých chyb v náborovém procesu.

Diskriminace v pracovně-právních vztazích – hrozí i vám?

Možná si to ani neuvědomujete a podvědomě zvýhodňujete jednoho uchazeče o práci nad druhým, aniž byste k tomu měli objektivní důvody – takovému jednání se říká diskriminace. V následujícím článku vám představíme problematiku diskriminace především v pracovně-právních vztazích, kterou upravuje zákoník práce.

 

Dohoda o dočasném přidělení zaměstnance pracovní agentury (vzor)

Dohoda o dočasném přidělení zaměstnance pracovní agentury může být rychlým a jednoduchým prostředkem, jak zaplnit uvolněné či nově vzniklé pracovní místo. Ukážeme vám, jak dohodu o dočasném přidělení zaměstnance pracovní agentury sestavit.

 

Dohoda o pracovní činnosti (vzor)

Dohoda o pracovní činnosti je alternativou k dohodě o provedení práce a patří tedy do skupiny prací uzavřených mimo běžný pracovní poměr. Článek popisuje všechny důležité aspekty dohody o pracovní činnosti.

 

Dohoda o provedení práce (vzor)

Dohoda o provedení práce je možností, která se podnikateli naskýtá pro uzavření dohody o práci s pracovníkem mimo standardní pracovní poměr. Náležitosti i vzor dohody o provedení práce najdete v následujícím článku.

Dohody o práci mimo pracovní poměr

V případě, že plánujete své podnikání rozšířit o dalšího pracovníka a chcete se vyhnout povinnostem vyplývajícím z uzavření pracovního poměru pracovní smlouvou, máte možnost přijmout pracovníka na základě dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti.

Jak maximálně zefektivnit výběrové řízení

Ti, co někdy dělali výběrové řízení na pracovní pozici ve firmě, vědí, co taková událost obnáší. Nejen na běžné administrativní pozice se hlásí enormní počet zájemců a efektivní správa výběrového řízení tak nabývá na významu. Ukážeme vám, jak se dá výběrové řízení ve vaší firmě maximálně zefektivnit.

 

Jak sepsat nabídku práce (inzerát)

Jak postupovat při hledání nových zaměstnanců? Jaké jsou zásady sepsání nabídky volného pracovního místa?

 

Jak vybrat personální agenturu

V článku se dozvíte, co by v dnešní době mělo být standardem ve službách a přístupu personální agentury a jak se vyhnout chybám při jejím výběru.

 

Konkurenční doložka (vzor)

Konkurenční doložka slouží ochraně firemního know-how. Při svém podnikání ji využijete hlavně v těch oborech, kde působí silná konkurence. Pojistíte si jí své zaměstnance před tím, aby neodnesli vaše nápady ven z firmy, například vašemu tržnímu rivalovi.

 

Osm kroků jak udělat z nového zaměstnance plnohodnotného člena týmu

Když přijímáte nového pracovníka do vaší firmy, usnadněte mu zapadnutí do pracovního kolektivu a osvojení vaší firemní kultury. Získáte tak zaměstnance, který se cítí být součástí podniku a stane se z něj nenahraditelný člen pracovního týmu.

 

Pět chyb při zapojování nových zaměstnanců do práce

Víte, že firmy, které mají strukturované programy pro zapojení nových lidí do pracovního procesu a nabízejí kvalitní školení, mohou dříve očekávat vyšší produktivitu nových pracovníků? Článek upozorňuje na pět základních chyb, kterých se firmy dopouštějí při zapojování nových zaměstnanců. Dodržování těchto rad vás nic nebude stát a může vám velmi pomoci udržet si zaměstnance a rychleji dosáhnout požadovaného výkonu.

 

Pojmy „hendikep“ a „dobrý zaměstnanec“ se nevylučují

Jak byste se tvářili při čtení životopisu uchazeče o zaměstnání, který má dobré předpoklady, ale zdravotní postižení? Smekli byste před jeho odvahou? Vyhodili byste pobouřeně jeho reference do koše? Informace o tom, co vše takový zaměstnanec vyžaduje a čím může vaší firmě prospět, jsou důležitým klíčem k vyřešení této hádanky.

 

Postup pro výběr nejlepších kandidátů na pracovní pozici

Chcete do své firmy přijmout nového zaměstnance a chcete se vyhnout tomu, abyste vybrali toho nepravého? Následující článek krok po kroku shrnuje, jak vybrat toho nejvhodnějšího kandidáta na pracovní pozici.

 

Pracovní pohovor – jak se připravit na příjem zaměstnanců

Důkladná příprava na přijímací pohovor vám pomůže při výběru toho nejvhodnějšího kandidáta.

Pracovní smlouva a její náležitosti (vzor)

Následující článek informuje o všech náležitostech (druh práce, místo výkonu práce, stanovení mzdy atd.), které musí či může pracovní smlouva obsahovat. Bude užitečný hlavně těm podnikatelům, kteří plánují rozšířit své podnikání o další personální zdroj.

 

Proč si najmout personálního manažera

Přerůstají vám starosti se zaměstnanci přes hlavu? Pravý čas na to, abyste si pro tyto vnitrofiremní záležitosti najali odborníka – personalistu. Pokud najdete toho správného a jeho roli ve firmě nastavíte vhodným způsobem, budete mít o starost méně. Přečtěte si, proč si najmout personálního manažera.

Švarc systém aneb zaměstnání „na živnostňák“

Chodí do práce od pondělka do pátku, zaměstnavatel jim hlídá příchody a odchody a odpracované hodiny jako ostatním zaměstnancům. Zároveň ale nejsou chráněni zákoníkem práce, jako jiní zaměstnanci. Oni totiž zaměstnanci nejsou. Pracují na živnostenský list – přesto nejsou ani skuteční podnikatelé.

Zaměstnanci nebo brigádníci? Co je pro podnikatele výhodnější?

V tomto článku se podrobně změříme na zaměstnávání na dohody o provedení práce a o pracovní činnosti a na to, zda se zaměstnavateli vyplatí více, než zaměstnávání lidí na hlavní pracovní poměr.

 

Zdroje získávání zaměstnanců pro malé a střední podnikatele

Zdroje získávání zaměstnanců pro malé a střední podnikatele
Každý zaměstnavatel se setkává s problémem, kde sehnat schopné a pilné zaměstnance. O to víc se s touto otázkou potýkají malí či střední podnikatelé, kteří nemohou spoléhat na vlastní personální oddělení. I pro ně ale existuje mnoho způsobů, jak zaměstnance sehnat.
 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.