účetnictví

Pět otázek na tělo našim poradcům: Nezávislý odborník na účetní programy Jan Bláha

Stojíte před rozhodnutím nechat svého prozatím spíše amatérského účetnictví pomocí Excelu a pořídit si profesionálního pomocníka v podobě účetního programu? Že je to krok správným směrem, si můžete přestat myslet hned, jak se porozhlédnete po nabídce účetních programů. Ta je totiž tak nepřeberná, že v ní se bez rady zvenčí jen těžko zorientujete. A právě na to máte v iPoradně nezávislého odborníka na účetní programy, Jana Bláhu.
 

Pět otázek na tělo našim poradcům: Účetní poradkyně Milana Otrusinová

Podnikáte a účetnictví není zrovna váš koníček? Nic nového pod sluncem. Patříte k většině. Pokud se ale přijdete zeptat, jak zvládnout vaše účetnictví ostřílené účetní poradkyně Milany Otrusinové do iPoradny, pak budete patřit k těm, co účetnictví zvládají levou zadní.
 

Podnikatelský plán by měl vidět do budoucna aneb Co zvažovat již na začátku v souvislosti s budoucím rozvojem podnikání

Podnikatelský plán, přestože je nejčastěji vytvářen pro první rok či dva podnikání, měl by zohledňovat i to, jak se změní situace v podniku v souvislosti s rozvojem podnikání. Podnikatel bude kvůli růstu podniku dříve nebo později postaven před nutnost změny, a to především v oblasti personální, účetní a vzhledem k právní formě podnikání. Nejlepší je se na to připravit již v prvotním podnikatelském plánu.

Příjemka (vzor)

Jako obchodníci pravděpodobně potřebujete mít neustále po ruce vzory dokladů, které se týkají vašeho skladového hospodářství. Připravili jsme pro vás proto vzor příjemky.

 

Proč využít outsourcing účetnictví

Jedním z převzatých anglických slovíček, která na vás při projevení zájmu o podnikání jistě odněkud vyskočí, je outsourcing. Outsourcovat můžete mnoho činností, kterými se ve vaší firmě zabýváte. My vás v následujícím článku seznámíme jak se samotným pojmem outsourcing, tak s možnostmi jeho využití pro vaše firemní účetnictví.

 

Průvodce výběrem účetního programu, který vám padne jako ulitý

Vybrat ten správný účetní program není jednoduché. Nabídek i výrobců je spousta, každý program umí něco, ten umí to a ten zas tohle, aby se v tom čert vyznal! Ale vy se už při výběru neztratíte. Pomocí našeho interaktivního průvodce si snadno pomocí několika kritérií naklikáte vaše požadavky, a hned uvidíte ty nejvhodnější programy.

Rozdíl mezi účetními a daňovými odpisy u hmotného majetku

V následujícím článku půjde o odpisy dlouhodobého majetku používaných jak u účetních jednotek, tak u fyzických osob, které používají pro stanovení základu daně daňovou evidenci.

Rozvaha – přehled o majetku podniku a zdrojích jeho krytí

Rozvaha, nebo-li bilance, vypovídá o tom, kterou součástí vašeho majetku, popř. cizího kapitálu, plánujete financovat vaši podnikatelskou činnost. Rozvaha je nezbytnou součástí účetní závěrky, ale také finančního plánu. Naučte se sestavit rozvahu pro váš podnik.

 

Úspěšní podnikatelé radí: za účetní program v začátcích neplaťte

Účetní program Money
"Neutrácejte, investujte!“ To vám řekne každý zkušený podnikatel. Jenže při rozjezdu vlastní firmy se výdajům prostě neubráníte. Jednou z položek bývá účetnictví – ale i na něm se dá výrazně ušetřit.
 

Víte, že náklady příštích období nejsou náklady, ale pohledávky?

Nejsou, alespoň ne v aktuálním účetním období. Jsou to pohledávky. Máte v tom zmatek? Nejste v tom sami. Jako majitel či manažer firmy se potřebujete vyznat v tom, co jednotlivé položky rozvahy znamenají. Pomůžeme vám tu záhadu rozplést.

Výdejka (vzor)

Jako obchodníci pravděpodobně potřebujete mít neustále po ruce vzory dokladů, které se týkají vašeho skladového hospodářství. Připravili jsme pro vás proto vzor výdejky.

 

Záloha na cestovní náhrady a její vyúčtování

Pokud jede zaměstnanec na tuzemskou či zahraniční pracovní cestu, potřebuje sebou určitý obnos peněz, kterými pokryje své náklady. Možná netušíte, že jako zaměstnavatel máte povinnost poskytnout zaměstnanci finanční zálohu až do výše předpokládaných cestovních náhrad.

 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.