zakládání podniku

Víte, že akciová společnost může mít správní radu a statutárního ředitele?

Nová právní úprava akciových společností v rámci Zákona o obchodních korporacích, který přichází v platnost od ledna 2014, s sebou přináší několik velmi podstatných změn, které se dotknou i stávajících a.s. Mezi dvě zásadní patří úprava správy akciové společnosti a oblast týkající se akcií.

 

Víte, jaké změny čekají v roce 2014 komanditní a veřejné obchodní společnosti?

Zákon o obchodních korporacích, který nabude účinnosti v lednu příštího roku, přináší řadu změn také do komanditních a veřejných obchodních společností. Nově se v zákoně budou označovat jako osobní společnosti. O dalších novinkách si přečtěte v samotném článku.

 

Víte, na jaké změny se připravit ve vedení obchodních korporací?

Aby vám v lednu 2014, kdy začne platit nový zákon o obchodních korporacích, nenastalo chaotické období, je dobré seznámit se se změnami v předstihu a připravit na ně své firmy. Co se mění v oblasti postavení orgánů v obchodních korporacích, pojetí výkonu funkce členů orgánů a vymezení zodpovědnosti s výkonem těchto funkcí spojené?

 

Víte, že základní kapitál vaší s.r.o. může být jen 1 Kč?

Nezbytnou podmínkou pro založení s.r.o. doposud bylo složení základního dvousettisícového kapitálu. Od roku 2014, kdy vejde v platnost nový Zákon o obchodních korporacích, tato podmínka padá. Založit s.r.o. budete moci se základním kapitálem klidně jen ve výši jedné koruny. Čtěte, ať víte více.

Vydržet u podnikání i po prvních nezdarech má smysl – alternativy k založení podniku

Začátek podnikání nemusí být nutně spojen jen se založením zbrusu nového podniku – existují i jiné způsoby, jak se stát podnikatelem. Vedou k nim mnohdy mnohem klikatější cesty, zato jsou ale takové podniky mnohem stabilnější než jejich „zrovna narození“ kolegové na trhu. V tomto článku vám představíme příklady podnikání, které ve vyznačuje tím, že hledá své obchodní příležitosti „mimo vyšlapané cesty“ a kdy lidé stojící za těmito podniky se  vyznamenali tím, že převzetím nebo svou houževnatou snahou po úpadku „vdechli nový život“ do již existujícího podniku a vybudovali nový.

Vzor podnikatelského záměru – kavárna

Vzorový podnikatelský záměr může inspirovat všechny z vás, kteří uvažují o otevření vlastní kavárny, cukrárny, restaurace či podobného zařízení. Záměrně píšeme inspirovat, jelikož se jedná pouze o zestručněnou verzi. Dobře zpracovaný podnikatelský záměr bude jistě mnohem podrobnější a bude detailně řešit veškeré aspekty vašeho budoucího podnikání.

Začít podnikat na živnost nebo založit obchodní společnost aneb Jak vybrat vhodnou právní formu podnikání?

Rozhodnutí o právní formě podnikání ovlivňuje konkrétní situace každého začínajícího podnikatele jako je například výše počátečního kapitálu, pevnost rozhodnutí přijmout zodpovědnost za riziko spojené s podnikáním, případně počet osob, které se chtějí do podnikání společně pustit. Faktorů, které rozhodují o výběru právní formy podnikání je však mnohem více. V následujícím článku poukážeme na ty faktory, které byste neměli zapomenout zvážit při výběru právní formy podnikání.

Zahájení a registrace podnikání – Centrální registrační místa (CRM) a Jednotný registrační formulář (JRF)

Od roku 2006 byly živnostenské úřady prohlášeny za Centrální registrační místa (CRM) a podnikateli nyní stačí jediný formulář, aby provedl vedle vlastního oznámení živnosti také daňovou registraci, oznámení České správě sociálního zabezpečení, úřadům práce i příslušné zdravotní pojišťovně. To samé platí pro založení firmy.

Založení s.r.o. na Slovensku – postup v 9 krocích

Máte v plánu začít podnikat na Slovensku prostřednictvím společnosti s ručením omezeným, ale nevíte, jak na to a kde vlastně začít? Na následujících řádcích se to dozvíte.

Založení s.r.o. v roce 2016? Víme, jak na to!

Chcete využít příležitost k založení s.r.o. za pouhou 1 korunu základního kapitálu, kterou vám dává zákon o obchodních korporacích platný od 1. 1. 2014? Směle do toho s naším postupem pro založení s.r.o. v roce 2016!

Založte si svoje podnikání

Založení podniku
Jste tlumočník, ale zdá se vám, že nevíte jaksi najít své uplatnění? Platíte si někde inzerci, kde máte uveden svůj mobil, a přece se vám zdá, že jen málo lidí vyhledává vaši práci? Založte si například překladatelskou agenturu. V rámci ní můžete dělat svou práci – to znamená překlady, úřední překlady, odborné překlady či jazykovou korekturu.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.