financování podniku

Smlouva o prodeji cenných papírů (vzor)

Pokud pomýšlíte na prodej vašich cenných papírů, lze jej uskutečnit v zásadě jen dvěma způsoby - na doručitele nebo na jméno. Vzor smlouvy o prodeji cenných papírů najdete v závěru článku.

Smlouva o tichém společenství (vzor)

Tichým společníkem firmy se můžete stát na základě smlouvy o tichém společenství, která vám pak jako tichému společníkovi zajistí podíl za zisku firmy, se kterou smlouvu o tichém společenství uzavřete.

 

Smlouva o úvěru (vzor)

Smlouvu o úvěru je možné sjednat i ústně, neboť obchodní zákoník nepřikazuje písemnou formu k platnosti smlouvy. Nicméně lze doporučit, aby byla smlouva o úvěru sjednána písemně. Jak smlouvu o úvěru sepsat, aby dostála všem právním náležitostem, se dozvíte v následujícím článku.

Soutěže jako zdroj peněz

Máte skvělý nápad na podnikání a jediné co vás brzdí v jeho rozjezdu, je nedostatek peněz? Tak se nastartujte v soutěžích pro začínající podnikatele a rozjeďte to! To nejdůležitější totiž už máte - našli jste mezeru na trhu.

Už máte své peníze na podnikání od ČMZRB?

Začátek podnikání je náročný je zejména po finanční a psychické stránce. S psychickou zátěží si musíte poradit sami, s obstaráním peněz na podnikání vám může pomoci Českomoravská záruční a rozvojová banka. Využijte možnosti získat zvýhodněné úvěry na podnikání nebo bankovní záruky pro vaše podnikatelské úvěry.

Víme, kde si zřídit podnikatelský účet, aby vás netrápily poplatky za výběr z bankomatu

Vybíráte často prostřednictvím bankomatu z vašeho podnikatelského účtu? Pokud ano, a poplatky za výběr z bankomatu vám ukousávají ze zůstatku účtu více než je zdrávo, možná je na čase změnit banku. Abyste měli snazší rozhodování, kde si řídit nový a úspornější účet, nahlédněte do srovnání podnikatelských účtů z hlediska poplatků za výběr z bankomatu.

Vše o leasingu

S pojmem leasing se setkáváme velmi často. Připravili jsme pro vás přehled základních pojmů, které se k němu vztahují.

Vstup firmy na burzu – vhodné načasování a postup

Vstup na burzu - důležitý krok, který otevírá firmě cestu k dalšímu kapitálu, jaký by jinak ani nebyla schopna získat. Navíc za podmínek, za kterých žádná banka peníze nepůjčí. Při vydávání akcií získává emitent – tedy firma, jež je vydává – peníze v hotovosti na dobu neurčitou. Bez nutnosti tento úvěr splácet, bez úroků. Jako vždy ale platí: něco za něco. A ne každý se může touto cestou vydat. Vstup na kapitálový trh vyžaduje správné načasování a splnění určitých základních předpokladů.

Vybrat na přepážce či nevybrat na přepážce? Toť rozhodnutí, které vás může stát nemalý bankovní poplatek

Absurdnímu poplatku za výběr hotovosti na přepážce se stále dobře daří. To je nepříjemná pravda, které každý podnikatel čas od času musí čelit. I přes existenci bankomatů, kde jsou poplatky za výběr hotovosti o řád nižší, s poplatkem za výběr na přepážce raději dopředu počítejte. V tomto článku se dozvíte aktuální výši poplatků za výběr peněz na přepážce největších českých bank.

Výpadek v cash flow? Poradíme vám, jak ho vyřešit!

Snad nikdo není bez poznání toho, co obnáší nedostatek peněz. Ať už v mladých létech, kdy vycházíme s výplatou tak - tak, nebo později, kdy máme hypotéku, půjčky, nebo třeba dlužíme rodičům, kteří nás velkoryse „založili“. Jestliže patříte k těm „spokojeným“, kdo nevyšli s výplatou, vězte, že nejste jediní a že vaše starosti trápí mnoho jedinců.

Vyřídit si dotaci sám nebo využít služeb poradenské firmy

Jednou z věcí, kterou je nutné zvážit ještě než se rozhodnete podat žádost o dotaci, je to, zda si celý proces projektového cyklu vyřídit sám nebo se obrátit na pomoc poradenské firmy. My vám poradíme, v jakých situacích se raději obrátit na poradenskou firmu a kdy naopak vše zvládnete svépomocí.

 

Vyznejte se v terminologii bankovních úvěrů a půjček

Pokud si pohráváte stále vážněji s myšlenkou vzít si bankovní úvěr nebo půjčku, vězte, že máte před sebou nelehký úkol - zorientovat se v pojmech, které jsou s úvěry spojeny. Snazší to bude, pokud si vezmete na pomoc náš slovníček pojmů z oblasti bankovních úvěrů.

Začínáte podnikat? Poradíme vám jak stanovit ceny a odlišit se od konkurence.

Česká spořitelna nabízí nejen účet pro start-upy, ale i individuální konzultace při sestavování podnikatelského plánu.

Žádost o dotaci na podnikání z fondů Evropské unie

Pro získání evropských dotací na podporu podnikání je nutné zajistit rozsáhlou projetovou dokumentaci a doplnit žádost o dotaci celou řadou příloh. Náročnost na dotační projekt se liší podle druhu dotačního titulu, který hodláte využít.

Zásady podnikání formou bootstrappingu

Zpravidla největší překážkou pro všechny kdo chtějí začít podnikat, je nedostatek financí. Většina z nich nedokáže nebo nemůže z různých důvodů využít finance z cizích zdrojů. Využívají proto peníze od přátel, z rodiny nebo ze svých úspor, což ale znamená, že mají k dispozici jen část z potřebných peněz. Protože při zahájení podnikání je cash-flow velmi napnuté, musí se začínající podnikatel chovat velmi prakticky a z každé vynaložené koruny získat maximum.

 

Znamená nadměrný vklad na účet také nadměrný poplatek?

Vkládat velké sumy peněz na účet asi nebude na pořadu dne běžného podnikatele, nicméně stát se to čas od času může každému. Už proto je dobré vědět, kolik vám za tuto transakci vaše banka z vložené sumy strhne ve formě poplatku za nadměrný vklad.

Zruinuje váš podnikatelský účet poplatek za příchozí platbu na účet? Může a nemusí

Nejen poplatky za vedení účtu, ale i další absurdní bankovní poplatky zatěžují bankovní konto podnikatele. Mezi bankovní „příživníky“ se řadí i poplatek za příchozí platbu na účet. Dnes, kdy se většina obchodních transakcí a plateb realizuje prostřednictvím bankovních účtů, poplatek za příchozí platbu na účet nemusí být pro převážnou většinu podnikatelů zrovna zanedbatelný, hlavně na konci měsíce, kdy se všechny zúčtují a hromadně strhnou ze zůstatku vašeho účtu. Jakou banku zvolit, aby vám poplatky za příchozí platbu na účet nepřerostly přes hlavu, se od nás právě teď dozvíte.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.