personalistika

Jak maximálně zefektivnit výběrové řízení

Ti, co někdy dělali výběrové řízení na pracovní pozici ve firmě, vědí, co taková událost obnáší. Nejen na běžné administrativní pozice se hlásí enormní počet zájemců a efektivní správa výběrového řízení tak nabývá na významu. Ukážeme vám, jak se dá výběrové řízení ve vaší firmě maximálně zefektivnit.

 

Jak řídit problémové zaměstnance

Odpověď na otázku jak řídit své zaměstnance (tím spíše ty problémové) by chtěla znát většina z vedoucích pracovníků či majitelů drobných firem a podnikatelů. Tento článek shrnuje 10 doporučení, které vám pomohou při snaze o zlepšení špatné výkonnosti zaměstnance.

 

Jak sepsat nabídku práce (inzerát)

Jak postupovat při hledání nových zaměstnanců? Jaké jsou zásady sepsání nabídky volného pracovního místa?

 

Jak vybrat personální agenturu

V článku se dozvíte, co by v dnešní době mělo být standardem ve službách a přístupu personální agentury a jak se vyhnout chybám při jejím výběru.

 

Jak vytvářet firemní kulturu

Firemní kultura je pro větší firmy nezbytností. Jak ale firemní kulturu vytvářet? To se dozvíte na následujících řádcích.

 

Jak zavést ve firmě práci na dálku

Není to o telepatii. Práce na dálku funguje díky internetu a firmě dokáže ušetřit nemálo nákladů, nemluvíme-li o tom, že její zaměstnanci bývají spokojenější a výkonnější. A i když to na první pohled může znít neuvěřitelně, alespoň částečně lze práci na dálku zavést do většiny společností. Pokud ovšem známe odpověď na tři základní otázky: co, proč a jak.

 

Jak zjistit spokojenost svých zaměstnanců

Odborné i praktické studie zjistily, že spokojení zaměstnanci jsou produktivnější, mívají nižší absenci a déle pracují v jedné firmě. Spokojenost zaměstnanců, to je základní faktor ovlivňující dosahování stanovených cílů organizace a jejich identifikaci s nimi.

 

Je Česká republika rájem pro podnikání nebo podnikatelům nepřeje?

Mezi velmi důležité faktory ovlivňující jak motivaci začít podnikat, tak průběh samotného podnikání patří bezesporu ekonomické, politické a celospolečenské klima. Souhrnně se o těchto aspektech hovoří jako o podnikatelském prostředí. Máte povědomí o tom, jak může podnikatelské prostředí ulehčovat či naopak ohrožovat vaši budoucí podnikatelskou kariéru?

Jmenování do funkce (vzor)

Jmenování do funkce je jednostranný právní úkon, kterým se zakládá pracovní poměr u vedoucích zaměstnanců specifikovaných zákonem.
 

Kancelář podle Feng-Shui

Feng-Shui (česky feng-šuej) je velmi staré učení pocházející ze Staré Říše, které se věnuje harmonii lidského života a vytváření šťastného domova i pracoviště. Sami znáte, že se v některé místnosti cítíte dobře a v jiné naopak, ale netušíte proč. Právě Feng-Shui vám pomůže odhalit, jak uspořádat kancelář tak, aby se vám dobře pracovalo a slavili jste úspěchy.

Konkurenční doložka (vzor)

Konkurenční doložka slouží ochraně firemního know-how. Při svém podnikání ji využijete hlavně v těch oborech, kde působí silná konkurence. Pojistíte si jí své zaměstnance před tím, aby neodnesli vaše nápady ven z firmy, například vašemu tržnímu rivalovi.

 

Kurzarbeit pomůže udržet firmu nad vodou v dobách krize

Doba je dnes nejistá a mnoho firem chtě-nechtě stojí jednou nohou v bankrotu. Vytáhnout ji odsud pomůže kurzarbeit, neboli zkrácení pracovního úvazku zaměstnanců. Podívejte se, jestli je to lék i na nemoc vaší firmy.

Květiny v kanceláři – příjemnější a kvalitnější pracovní prostředí

Zelené květiny v kanceláři mají estetický význam ale také výrazně zkvalitňují pracovní prostředí. Lidé, kteří jsou v místnosti obklopeni pokojovými rostlinami, jsou výkonnější, odolnější vůči stresu, nejsou tak náchylní k nemocem a také je práce víc baví.

Manažerské funkce aneb co by měl umět a dělat dobrý manažer firmy

Pracovní náplň manažera (respektive podnikatele) může být rozdílná podle toho, na jaké úrovni organizační struktury podniku se vyskytuje. Manažerské funkce se nejčastěji odvíjejí od potřeby dosáhnout stanovených podnikatelských cílů, z čehož vyplývá nutnost obstarat a řídit zdroje podniku.

Mzdový výměr (vzor)

Na rozdíl od sjednání výše mzdy v pracovní smlouvě, jedná se u mzdového výměru o jednostranný právní úkon zaměstnavatele, kterým se konkrétnímu zaměstnanci určuje výše mzdy. Způsob, kterým při sestavování mzdového výměru postupovat, je předmětem následujícího článku.

 

Nabídka vzdělávacích kurzů pro firmy je široká

Současná nabídka vzdělávacích kurzů pro firmy je velmi široká. Nejen, že můžete vybírat z velkého množství agentur, ale také si lze vybrat, jaké znalosti či dovednosti chcete posílit. Kvalitní agentury pak nabízí individuální i skupinovou výuku a sestavení výukového programu přesně podle požadavků vaší firmy.

Nemoci z povolání – jak a kde je řešit

Škodlivé vlivy pracovního prostředí vám mohou způsobit nemoc z povolání. Jak postupovat, když máte podezření na počínající nemoc z povolání a kde se nechat vyšetřit, se dozvíte v následujícím článku.

Odborník radí na téma: Propouštění zaměstnanců výpovědí, snižování mzdy

O problematice propouštění zaměstnanců jsme diskutovali s advokátkou Irenou Janákovou. Odpovídala nám na otázky, které by vás jako zaměstnavatele mohly ve spojitosti s propuštěním zajímat.

 

Odborník radí na téma: Životní a úrazové pojištění zaměstnanců

Rádi byste pro své zaměstnance sjednali životní nebo úrazové pojištění, ale na trhu s pojištěním se příliš neorientujete? Využijte toho, že vám přinášíme rozhovor s odborníkem v oblasti pojištění v podnikání a zjistěte tak o pojištění vašich pracovníků vše podstatné.

 

Odborný rozvoj zaměstnanců

Zaměstnavatel má podle zákoníku práce pečovat o odborný rozvoj zaměstnanců. Netušíte, co si pod tímto pojmem představit? Odborný rozvoj zaměstnanců představuje zejména tyto čtyři oblasti: zaškolení a zaučení, odborná praxe absolventů škol, prohlubování kvalifikace a zvýšení kvalifikace či kvalifikační dohoda.

 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.