Bez čeho se neobejdete při rozjezdu vlastní firmy

Plánujete rozjet vlastní byznys, ale nejste si jisti tím, co vás v prvních dnech čeká a co vše je třeba zařídit? Pojďme se podívat na několik základních věcí, bez kterých se samozřejmě neobejdete.

To hlavní, co budete potřebovat, je forma spojená s živnostenským oprávněním. O to si můžete požádat jako fyzická osoba, ale pokud své podnikání myslíte alespoň trochu profesionálně, je lepší forma právnické osoby. Dnes už není problémem koupit takzvané ready made společnosti, například od Company Consulting. Jedná se o hotové, založené firmy, které jsou určeny k dalšímu prodeji.

Teoreticky tak můžete tu svou mít i do druhého dne, bez nutnosti čekat na standardní založení.

Nezapomínejte na sídlo

S firmou jako takovou ale souvisí i povinnost sídla. I to vám může pomoci v prvních letech, jelikož dobře situované místo ve větších městech zajistí, že se vám vyhnou pravidelné kontroly finančních úřadů. Úředníci toho zkrátka mají moc a tak sotva stíhají prověřovat jenom samotná udání. Dobrou volbou může být oblíbená virtuální kancelář Bratislava, ale stejně tak Brno, nebo Praha. Záleží hlavně na tom, v jaké zemi plánujete své podnikání primárně rozjet.

Kde vzít peníze?

Financování podnikatelského nápadu bývá určitě to nejsložitější, co vás může potkat. Přesto ale lze říci, že získat peníze nemusí být zase tolik komplikované. První možností jsou buď vaše úspory, nebo půjčka. Výhoda spočívá hlavně v tom, že se v budoucnu nebudete muset dělit o případný podíl s někým, kdo vás zafinancoval. Následnými možnostmi ale může být i pomoc někoho z rodiny, nebo vašich přátel. Ti, podobně jako poslední varianta investora, ale budou vyžadovat určitý podíl ve firmě, či dokonce rozhodovací práva v důležitých krocích a postupech.

Kde pracovat? Domovu se vyhněte

Pokud chcete začít skutečně efektivní prací, vyhněte se místům, kde budete rozptylováni. Historky o tom, jak jste milionový byznys rozjeli doma nebo v kavárně jsou sice zajímavé, ale stále pamatujte na to, že klid na práci, ale i prostor pro schůzky, vám dají jedině kanceláře. Investujete-li do vlastní, nezapomínejte na kvalitní nábytek, ale i výpočetní techniku, tiskárny a náplně do nich, které kupte online. Alternativou k této možnosti jsou ale i různá co-workingová centra, tedy sdílené kancelářské prostory určené nejenom mladým lidem. Ty přinášejí výhody, jako:

  • Finanční nenáročnost
  • Dobrá lokalita
  • Možnost navázání nových vztahů
  • Vybavení v ceně

Mějte vše v pořádku i po účetní stránce

Jednou z dobrých investic je i účetní. Ačkoliv mnoho začínajících podnikatelů chce v tomto směru ušetřit, ne vždy je „účetnictví na koleni“ správnou volbou. Pomineme-li riziko případných pokut od finančního úřadu, může nám dobrá účetní poradit řadu cest, jak ušetřit více. A tím se nejenom sama zaplatí, ale navíc nám pomůže snížit daňový základ.

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.