Daňové publikace
Termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2012 se kvapem blíží. Letos opět došlo k řadě změn, které je nutné brát při podání daňového přiznání v potaz. Velice užitečnými pomocníky pro správné zpracování daňového přiznání jsou aktuální publikace. Představme si ty nejužitečnější.
 

Aktuální publikace usnadní zpracování daňového přiznání

Termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2012 se kvapem blíží, zejména pro osoby, které si ho zpracovávají samy bez daňového poradce. Daňové přiznání musí podat do 2. dubna 2013. Zákonný termín je možné podle daňového řádu bez pokuty překročit ještě o pět pracovních dní, delší prodlení už však podavatele může stát nemalou pokutu.

Pokud podáváte daňové přiznání k dani z příjmů prostřednictvím daňového poradce, máte vy i váš daňový poradce čas do 1. července 2013. Tento termín lze opět lehce překročit, nejzazší termín je 9. července 2013. Příslušný finanční úřad je v každém případě potřeba do 2. dubna informovat formou předložení plné moci, z níž bude zřejmé, že podání přiznání k dani z příjmu je svěřeno daňovému poradci.

 

Aktuální daňové publikace

Ať už jste fyzická osoba, která si podává daňové přiznání sama, či daňový poradce, je více než vhodné řídit se aktuálně platnými daňovými zákony. Letos opět došlo k řadě změn, které je nutné brát při podání daňového přiznání v potaz. Velice užitečnými pomocníky pro správné zpracování daňového přiznání jsou aktuální publikace.

Zmiňme alespoň některé z těch nejoblíbenějších:

Nejprodávanějších příručka v oblasti daní pochází z dílny Hany Markové. Daňové zákony 2013 obsahují úplná znění všech daňových zákonů v platném znění k 1. 1. 2013. Aktuální a přehledné informace v kombinaci s nízkou cenou dělá z této knihy nepostradatelného pomocníka nejen pro daňové poradce, ale rozhodně se vyplatí i těm, kteří si daňová přiznání zpracovávají sami.

 Daňové zákony 2013
Daňové zákony 2013 XXL

Daňoví poradci a uživatelé, kteří potřebují publikaci s daňovou legislativou pro celoroční užití v profesionální praxi, pak ocení rozšířené Daňové zákony 2013 XXL.

Další praktickou příručkou, která usnadní zpracování daňového přiznání, jsou Tabulky daně z příjmů 2013. Publikace obsahuje vybraná ustanovení zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů s úpravami pro rok 2013 vztahujícími se k základu daně, daňové sazbě, ročním nezdanitelným částem základu daně, slevám na dani a k daňovému zvýhodnění na dítě.

Tabulky daně z příjmů 2013
Daňový řád s komentářem 2013

A nakonec zmiňme nezbytnou publikaci zejména pro daňové poradce a pracovníky územních finančních orgánů. Tou je Daňový řád s komentářem 2013. Obsáhlá publikace obsahuje komentáře jednotlivých ustanovení daňového řádu i četné příklady z judikatury.

 

Knihy se slevou a poštovným zdarma

Velký výběr aktuálních publikací, které usnadní zpracování daňového přiznání za rok 2012, najdete v knihkupectví www.KNIHCENTRUM.cz. Při nákupu nad 500 Kč vám bude objednávka doručena zdarma.

Členové klubu Můj iPodnikatel, jehož je Knihcentrum.cz partnerem, mohou tyto a další knihy nakoupit se slevou 5 %. Sleva pro členy klubu platí po celý rok 2013 na neomezený počet nákupů na Knihcentrum.cz.

 

Jak získat 5% slevu na nákup v Knihcentrum.cz?

Abyste zskali 5% slevu na daňové publikace a další knihy z Knihcentrum.cz, je třeba:

  • napsat si na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. o slevový kód na neomezený počet nákupů s platností do 31. 12. 2013.

Klub Můj iPodnikatel vedle slevy na nákup knih toho nabízí ale mnohem více...

>> Prohlédněte si kompletní katalog výhod klubu a staňte se také členy klubu Můj iPodnikatel.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Pomůžeme nastartovat vaše podnikání

Začněte podnikat jednoduše díky:


Nápady na podnikání

Chtěli byste podnikat, ale nevíte v čem? Vyberte si ze 150 rozpracovaných (nebo 100 volných) nápadů, které fungují.

399 Kč
 
 

podnikatelsky plan

Můj podnikatelský plán

Jste zvědaví, jak bude váš podnikatelský nápad fungovat finančně? Sestavte si v online aplikaci podnikatelský plán, který vám to poví.

605 Kč

Podnikání v kostce

Chcete vědět, co vás při podnikání čeká? Projděte si ucelený online kurz Podnikání v kostce a budete v obraze.

399 Kč
 
 

Praktické návody se vším všudy

E-book zdarma

Zaregistrujte svůj e-mail a objevte 30 chyb v prvním roce podnikání, které mohou stát vaše podnikání život, pokud se z nich nyní nepoučíte. E-book dostanete e-mailem.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.