Anonymní akcie mohou zůstat anonymní, čas se ale krátí

Anonymní akcie
Nekoupené vánoční dárky je to poslední, co by vás v několika krátkých týdnech před koncem roku mělo trápit. Stručně řečeno, akcie na majitele končí. O anonymitu vlastnictví ale přijít nemusíte. Stačí si jen pospíšit.
 

 

Anonymní akcie mohou zůstat anonymní, čas se ale krátí

Nezaknihované akcie na majitele k 1. lednu 2014 končí a společnosti je budou muset transformovat na akcie na jméno, zaknihovat nebo imobilizovat. Stane se tak z titulu Zákona o obchodních korporacích, který ten den vstupuje v platnost. Ve sbírce zákonů jej najdete pod číslem 134/2013.

 

Zbývá poslední měsíc

Ať tak či onak, faktická anonymita držení cenného papíru tímto zaniká, jelikož konečný vlastník bude vždy zřejmý. To samozřejmě nemusí být ve vašem zájmu, jelikož současný stav vám z nejrůznějších důvodů vyhovoval. Je tedy možné stávající úroveň anonymity zachovat a přitom zůstav v souladu s českým právním řádem? Ano, odpovědí je převedení vlastnických práv na offshore společnosti.

Princip spočívá v tom, že nově založená či již stávající, vámi koupená, zahraniční společnost nabyde akcie na vaši současnou společnost a jako akcionář bude evidována ona (ať už v seznamu akcionářů, u banky či v depozitáři). Zveřejňování informací o jejím vlastnictví potom spadá do působnosti jednotlivých jurisdikcí, které se k anonymitě vlastnictví staví výrazně vstřícněji než česká legislativa.

 

Svěřte se odborníkům

Na první pohled vypadá toto řešení jednoduše, ve skutečnosti se však jedná o poměrně náročný transformační proces. Pokud tedy chcete vlastnictví vaší společnosti zachovat i po Novém roce, vyplatí se obrátit se na někoho, kdo má se zakládáním a akvizicí zahraničních společností zkušenosti. Na českém trhu dlouho a úspěšně působí společnost SMART Office & Companies. Neexistuje jedno univerzální řešení maximálně výhodné pro všechny, proto je možnost poradit s jejich odborníky na prodej ready-made nebo na míru založených společností k nezaplacení.

V ideálním případě se může stát i z nouze ctnost. Kromě již zmíněného zachování anonymity lze vhodným výběrem jurisdikce a správným nastavením vlastnické struktury využít příznivějších daňových podmínek dané země.

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
donlabuznik Proto jsem si taky rychle nechal přes https://www.ioffshore.cz/offshore-spolecnosti-2/anonymni-s-r-o vytvořit anonymní s.r.o. společnost. Přecejen si chci ochránit svoje soukromí, takže to pro mě byla jediná volba, která připadala v úvahu.
31.7.2018 00:08 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.