Vláda podpoří živnostníky 15 tisíci korunami měsíčně

Pokud vám byla uzavřena provozovna, či jinak znemožněno podnikání v souvislosti s aplikací opatření proti šíření Corona viru, stát vám měsíčně vyplatí podporu ve výši 15 000 Kč. Na tiskové konferenci to dnes uvedla ministryně financí.

Podpora by měla být určena pro živnostníky podnikající na hlavní činnost. Přesné parametry by měly být známé zítra.

Dále vláda odsouhlasila ošetřovné pro živnostníky ve výši 424 Kč/den, které mohou využít živnostníci, kteří zůstali doma s dětmi ve věku do 13 let. Žádat se bude prostřednictvím živnostenského úřadu, buďto elektronicky nebo přímo na úřadě. Tato podpora bude platit do otevření škol.

Na pondělí bylo avizováno spuštění příjmu žádostí o zvýhodněný úvěr v rámci programu Covid II administrovaného Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, který by měl pomoci udržet potřebné cashflow i malým živnostem.

Kromě toho již oběma komorami parlamentu ČR prošlo odpuštění plateb sociálního a zdravotního pojištění v minimální výši za období březen až srpen 2020. Stejně tak byla odložena splatnost záloh u obou pojištění pro OSVČ s vyššími než minimálními zálohami, až na září 2020. Pro zaměstnavatele pak ministerstvo sociálních věcí nabízí podporu v podobě kurzarbeitu, kdy přispěje na mzdy zaměstnanců, kterým byla díky propadu zakázek zkrácena pracovní doba.

 

 

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.