4 zásady, které vám usnadní práci doma

Práce z domova nemusí být vždy nejefektivnější řešení. Doma si lépe musíte zorganizovat čas, protože je tam mnohem více rušivých vlivů než v práci. Lektoři, kteří se zabývají koučováním jsou však toho názoru, že existují způsoby, které vám i při práci z domu pomohou dát věcem řád.

Práce z domova

1Sestavte si podrobný plán pracovních činností.

Chybou je, že spoustu lidí bere práci z domova méně formálně, protože nejsou tak pod dozorem a nikdo je přímo nehlídá. Odborníci proto doporučují mít plán a v něm si stanovit pravidla nejen pro firmu, ale také podrobnosti, jak bude vaše práce z domova fungovat. To obnáší pravidelný pracovní rozvrh a popis, jak budete postupovat v určitých situacích. Tento podrobný plán je velmi přínosný a je dobré se ho držet.

2Informujte o vašem pracovním plánu rodinu.

Důležité po sestavení podrobného plánu je také informovat o něm rodinu. Ta musí respektovat vaši pracovní dobu a měli by také vědět, že očekáváte, že vás v této době nebudou vyrušovat. Pokud to nebudou dostatečně ctít, dejte si na dveře ceduli „Nerušit!“.

3Oddělené pracovní prostory.

Ideální by bylo, kdyby vaše pracovní prostory byly mimo běžný ruch domácnosti a to minimálně v oddělené místnosti s možností zavřít dveře. Doporučuje se také separátní telefonní linka. To jsou minimální požadavky, které vám usnadní práci doma.

4Delegujte domácí povinnosti.

Jedním ze způsobů, jak odložit nutkání dělat nepracovní aktivity, je najmout si na ně někoho jiného. Zkuste hospodyni, která přijde alespoň jednou týdně a dá váš dům do pořádku. Nebo více zapojte vaši rodinu nebo spolubydlící. Získáte čas a klid, a můžete se věnovat produktivnějším činnostem.

 

Zdroj: Překlad z Career Journal Europe

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.