WANTED: Business People

Současnost dokonale vystihuje termín „online doba“. Téměř vše jde dnes dělat online. Komunikujeme online, informace jsou online, lidé jsou pořád víc času online, online nakupujeme i potraviny, online se vzděláváme, bavíme, objednáváme si služby a online bude letos už i panenka Barbie.

Kdo není online, jako by nebyl. A to ví dnes už skoro všechny firmy i start-upy. Jenže když chtějí být online, musejí mít někoho, kdo se jim bude o jejich online tvář starat jako o oko v hlavě.

Ale kde najít schopné lidi, kteří se pohybují v online světě e-commerce? Pokud dáte inzerát na klasický pracovní portál, můžete se těšit na záplavu mailů od bohužel ne vždy příliš kompetentních uchazečů. A možná si taky budete při hledání vhodného kandidáta připadat jako popelka při třídění zrnek od plev…

Samozřejmě vás nechci od hledání zaměstnanců odrazovat, ale je třeba si uvědomit, že to není nic jednoduchého.

Pokud si chcete práci zjednodušit, nabízí se ještě služby některé pracovní agentury… Ale buďme k sobě upřímní – myslíte si, že tamní pracovníci jsou tak zběhlí v online světě, aby mohli posoudit, zda uchazeč umí to či ono, co právě vy požadujete? Možná ano a možná taky ne.

Nelamte hůl nad hledáním superzaměstnance! Existuje totiž místo, kde se sdružují lidé působící v online světě a na takovém místě se hledá jedna radost.

Online People

Tímto místem je portál Online People, který funguje od konce roku 2014 a už teď sklízí řadu úspěchů. Na svědomí ho totiž mají samí online profíci. V čele projektu je paní Magdaléna Divišová, bývalá marketingová manažerka společnosti Acomware, a spolu s ní na projektu pracuje například Pavlína Zábojníková (bývalá CEO ve společnosti Aukro), Tomáš Fikar nebo Jan Svoboda.

“V e-commerce sféře se pohybujeme již dlouho. V posledních letech jsme začali zjišťovat, že mnoho firem nemůže do svých týmů najít vhodné odborníky na e-commerce, na které jsou kladeny vysoké nároky. Ani interní HR týmy, ani personální agentury většinou nedisponují osobními zkušenostmi s prací v e-commerce oblasti. Víme, které kandidáty můžeme doporučit a které raději odmítnout,” říká Magdaléna Divišová.

Pracovníci Online People si vezmou veškeré starosti s hledáním vhodného kandidáta na vlastní triko.

Nejprve definují pracovní pozici, její náplň, cíl, i povinnosti a kompetence s ní spojené.

Aby zaujali ty správné lidi, vytvoří poutavý příběh vaší společnosti, při jehož tvoření kladou důraz na atmosféru v týmu, do kterého má kandidát zapadnout – ta je prý nejdůležitější, protože znalosti i dovednosti se dají dohnat, ale pokud si nepadne do oka se zbytkem týmu, nic dobrého z takové spolupráce asi nevznikne.

V Online People vám dokáží sami navrhnout, jakou pracovní pozici byste měli ve vaší firmě obsadit a koho máte hledat.  To je ideální pro startupisty, kteří ještě nejsou v personálních otázkách tak zběhlí jako zkušení online matadoři.

U kandidátů otestují jejich odborné vědomosti a na základě výsledků všech kol “pohovoru” vám vyberou kandidáta na míru. Pokud by stalo, že se s ním rozloučíte ve zkušební době, jsou Online People připraveni chybu napravit a pustit se do hledání na novo.

 

Business Animals

Business Animals je komunitní web určený pro obchodníky. Není to jen obyčejný pracovní portál, ale místo, kde se obchodníci můžou vzdělávat,inspirovat se úspěšnými kolegy, najít
nové kontakty a hlavně být vidět v komunitě obchodníků.

Portál vznikl z vlastní potřeby. „Jsme obchodníci a milujeme svoji práci. Je to pro nás styl života, který nám dává
pocit svobody a možnost spravedlivéodměny závislé na našem výkonu. Chybělo nám místo, kde bychom si mohli vyměnit své zkušenosti, poznat další obchodníky, vášnivě diskutovat na aktuální témata, vzdělávat se a také chtěli být vidět, pochlubit se svými velkými úspěchy. V neposlední řadě nám chyběla přehledná nabídka příležitostí práce pro obchodníky. Mezi obchodníkem a produktem musí zahořet tzv. chemie, pokud se takto nestane, tak je potřeba hledat ten správný produkt,“ říká Jitka Zoderová, která je hlavou týmu Business Animals.

Skvělí obchodníci, které jejich práce baví, ví kde hledat ty najlepší pracovní nabídky! Proto, pokud hledáte predátora pro vás obchod, mrkněte na stránky www.businessanimals.cz a on si vás určitě najde.

Pokračování článku čtěte ZDARMA v e-magu Starting Up:

Text: Petra Tabarová, foto: businessanimals.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.