Jak sepsat nabídku práce (inzerát)

Jak postupovat při hledání nových zaměstnanců? Jaké jsou zásady sepsání nabídky volného pracovního místa?

 

Inzerce volného pracovního místa

Potřebujete nového zaměstnance, ale netušíte, jak ho seženete. Nabízí se poptat se známých, využít služeb personální agentury nebo spolenout se na vlastní síly a napsat svou nabídku zaměstnání jako inzerát a umístit ji do regionálních médií. Ve výběrovém řízení pak můžete vybrat toho nejlepšího z uchazečů.

Ještě než začnete psát inzerát

Před tím, než začnete samotný inzerát sepisovat, je potřeba udělat několik kroků. Měli byste si vypracovat analýzu nabízeného pracovního místa a sepsat jeho popis. To vám pomůže uspořádat si informace a ujasnit, jakého kandidáta do vaší firmy vlastně požadujete.

Měli byste mít jasné následující body

  • pracovní pozice, pracovní poměr,
  • hlavní pracovní náplň, • místo práce,
  • jak velké zkušenosti jsou potřeba,
  • dosažené vzdělání a v jakém oboru,
  • požadované schopnosti a dovedností (PC, řidičský průkaz, …),
  • možnosti ohodnocení a motivace, které nabízíte budoucímu zaměstnanci.

 

Tyto body vám pomohou vytvořit přehledný popis pracovní pozice, kterou nabízíte. Pomohou vám tak přilákat adepty, kteří budou kvalifikovaní a budou vědět, co se od nich čeká. Předejdete zbytečným přijímacím pohovorům, které zdržují a nemusí být vždy příjemné.

Pokud vyžaduje vaše pracovní místo náročnější znalosti či dovednosti, určitě je do inzerátu připište. Omezte jejich počet na 3 až 5, vyberte jen ty nejdůležitější. Např. pro práci grafika, požadujete nejen schopnost používat grafické programy, ale také je důležitá kreativita, tvůrčí schopnosti a fantazie. Naopak od účetní budete vyžadovat loajálnost, diskrétnost a spolehlivost.

Co všechno v inzerátu uvést

Kromě předchozích bodů, které budou upravovat popis práce a všechny okolnosti týkající se pracovní pozice, jsou důležité také další informace. Nezapomeňte uvést, jaké finanční ohodnocení nabízíte, jestli budou mít zaměstnanci možnost finančního i profesního růstu. Pokud nabízíte zaměstnanecké benefity, určitě je připište.

Uvádějte ale jen pravdivé informace, při pohovoru se část pravdy ukáže, vše se pak projeví během zkušební doby. Nechcete přece hledat nového pracovníka již za několik týdnů.

Aby uchazeči věděli, do jaké firmy se mají možnost dostat, nezapomeňte uvést název vaší firmy, sídlo, popř. krátký popis zaměření činnosti podniku.

Také nesmíte opomenout na kontaktní informace, kam se mohou případní zájemci hlásit. Není na škodu uvést také kontakt, kde budou k dispozici podrobnější informace, které se do inzerátu nevešly. Nejlepší jsou internetové stránky vaší firmy, popř. telefonní kontakt.

Důležité je také uvést, jakou formou vás mají zájemci kontaktovat a co vše budou potřebovat na přijímací pohovor nebo již při prvním kontaktu (životopis, výpis z rejstříku trestů, zápočtový list, osvědčení apod.).

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
3% úvěrová nabídka p Získání legitimní půjčky bylo vždy velkým problémem pro klienty, kteří zoufale potřebují finanční pomoc. Otázka úvěru a kolaterálu je něco, na co se klienti vždy obávají, když hledají půjčku od soukromých věřitelů. mikro finanční pomocná společnost byla akreditována věřitelskou radou, která poskytuje úvěry místním i mezinárodním klientům za 3% úrokovou sazbu. kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: , whatsapp číslo: +18635356458
15.10.2018 10:53 | Odpovědět
Hana 2893 Na webových stránkách https://www.kdejeprace.cz/ Vás při psání inzerátů navedou, stačí zaškrtávat políčka podle vašich požadavků plus jednoduchý popis. Navíc jsou inzeráty zdarma ;-)
29.8.2018 14:11 | Odpovědět
Mirka20656 Super tipy, vzor inzerátu taky najdete tady: http://staffito.com/index.php/blog-staffito/95-jak-na-staffito/pro-personalisty/110-inzerat-prace-vzor
Mimo to se tam i zaměstnanci dají najít.
1.6.2018 15:53 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.