Zpověď finalisty Rozjezdů: ShakeBike

ShakeBike je hravý vynález, který zábavnou formou pohybu připraví zdravý a osvěžující nápoj plný energie. Z ledničky si vyberete z ovoce či zeleniny a naládujete si mixér podle chutí. Sednete na Bike a do minuty máte svůj vlastní ,,našlapaný“ nápoj. Stánek je mobilní, energeticky soběstačný a jako na kole se přesune z místa na místo.

Lukáš Buchta, ShakeBike

1 Proč jste začali?

Během doučování ve škole přišla blesková myšlenka, já jsem se zamiloval a už mě to nepustilo. Rodiče příliš nadšení nejsou, raději by mě viděli v zaměstnání a i proto zatím kmitám mezi prací v rodinné firmě a vlastním podnikáním. Někdy pracuji celý týden v kuse a říkám si, že už bych si měl fakt odpočinout a aspoň na chvíli nic nedělat. Pak si uvědomím, že kdybych to opravdu chtěl, už bych to dávno dělal.

2 Odkud se vzal váš nápad?

Často si kupuji smoothie v obchodních centrech. S freshy se v poslední době roztrhl pytel a všechny nové značky mají v tomto směru stejný obchodní model. Rozlehlý stánek v nákupním centru a mnoho zaměstnanců znamená zbytečně vysoké náklady. Proto jsem vymyslel koncept mobilního a minimalistického stánku, který bude energeticky soběstačný a především – zákazník se může do výroby zapojit a namixovat si svůj vlastní zdravý nápoj.

3 V čem jste výjimeční?

Jdu vpřed, aniž bych si uvědomoval, jaké překážky mě mohou potkat. Ty nalézám až na cestě. Někdy je to holá tvrdohlavost a občas na to doplácím.

4 Co vás na podnikání baví a nebaví?

Dělat pro druhé, to je to co mě baví. Když sleduju radost zákazníka a vidím, že je spokojený. Když dostal to, co hledal a nakonec našel. Jsem vděčný za každou zpětnou vazbu a především pak i za konstruktivní kritiku, na základě které mohu uvažovat o změnách k lepšímu. A to je to NEJ – stále jít dopředu a zlepšovat.

Na druhou stranu mě dokáže vysílit neplatič. Na vině není systém, ani český národ. Jsem přesvědčený, že je to vždy o jednotlivcích. Naštěstí se mi to povedlo vždy vyřešit (zatím).

5 Kam míříte?

Chci dodělat své poťouchlé nápady, kterých mám někdy plnou hlavu. Někdy se probudím uprostřed noci s novou myšlenkou a hned si ji píšu. Nic však není hned a na každý rozjezd musí být dost času. Časem chci být miliardářem a mít charitativní organizace.

Líbí se vám projekt ShakeBike?

Hlasujte pro něj v Rozjezdech.                 

Hlasovat v Rozjezdech roku

Další soutěžní projekty

 

Hlasujte v Rozjezdech roku

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.