Zpověď finalistů Rozjezdů: Matematika nejen pro gymnázia

Vydali jsme svoji učebnici matematiky, která je jakousi reakcí na stav výuky matematiky a českého školství. Založili jsme „sročko“ a v září bychom chtěli studentům nabídnout alternativu k současné a jediné učebnici pro gymnázia, která je desítky let stará a studenti jí nerozumí.

Marek Fanderlik a Marek Liška, Matematika nejen pro gymnázia

1 Proč jste začali?

Pokud bychom měli uvést vše, určitě bychom se sem na tuto stránku nevešli :-)

Především to bylo proto, že jsme to už prostě nevydrželi. Nechceme se koukat na to, jak české školství upadá. Z České republiky před mnoha lety pocházeli nejlepší matematikové. Dnes má matematika nejhorší úspěšnost u maturit a je to pro studenty nejhorší předmět. Chceme to změnit!

2 Odkud se vzal váš nápad?

Tady asi přeruším Marka a odpovím já (ano, opravdu jsme oba Markové :-)

Nápad totiž vzrostl v mé hlavě v jedné hodině matematiky, kdy nám učitel matematiky a zároveň náš korektor učebnice zadal vyřešený příklad z dosavadní učebnice matematiky a chtěl, abychom pochopili, jak se daný typ příkladů počítá. Kromě toho, že polovina spolužáků učebnici ani neměla (věděli už z prvního ročníku, že jsou tyto učebnice pro běžné studium nepoužitelné), tak ten zbytek absolutně nechápal, o co v učebnici jde. Já jsem tou dobou psal výpisky z hodin na vzdělávací portál NaŠprtej.cz, kde měly velký úspěch, tak jsem si řekl, proč tyto výpisky nedat dohromady a neudělat z nich knihu, která by mohla pomoci v hodinách matematiky téměř komukoliv v České republice.

3 V čem jste výjimeční?

Tak Mára je výjimečný určitě svými matematickými schopnostmi, respektive tím, jak matiku vysvětluje! Doučoval spolužáky i jiné studenty na naší škole už od prváků. Říká se o něm, že matiku prostě vysvětlí jak „spolužák spolužákovi“, prostě jasně a stručně, aby to pochopil :-)

Ale myslím, že jsme jinak docela obyčejní kluci, jen jsme to prostě už nevydrželi… jen se koukat a nic nezměnit. Víme, že je to asi jen chabý pokus, když si vezmeme celé české školství, ale někde se musí začít :-)

4 Co vás na podnikání baví a nebaví?

No Mára mi jednou říkal, že nikdy v životě nechce podnikat, že to úplně nesnáší :-D

Zato mě to stále lákalo a tak se mi to splnilo :-)! No dá se říct, že mě asi baví vše, nesnáším stereotypní práci a podnikání to tedy rozhodně není. Ale nemohu to příliš posoudit, jsme na začátku.

5 Kam míříte?

Kam míříme v životě, podnikání, studium? :-)

No tam, kde se nám to bude líbit! S učebnicí máme velké plány, určitě totiž nechceme zůstat u jedné knihy, ale na to potřebujeme sehnat ještě hooodně sponzorů :-)

Líbí se vám projekt Matematika nejen pro gymnázia?

Hlasujte pro něj v Rozjezdech.                 

Hlasovat v Rozjezdech roku

Další soutěžní projekty

 

Hlasujte v Rozjezdech roku

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.