Zpověď finalisty Rozjezdů: EWYN Snack bar

„Kamkoliv jsem cestoval, ať už na nákupy, na dovolenou, mohl jsem narazit z velké části pouze na občerstvení, které mi nabízí málo nutričně vyváženou a zdravou stravu. Začal jsem přemýšlet, jak to změnit."

Filip Páleník, EWYN Snack bar

1 Proč jste začali?

Už delší chvíli je mým snem začít podnikat v této oblasti. A i díky tomu, že otec mojí přítelkyně vlastní velkoobchod se zdravou výživou, začal jsem dále rozvíjet můj nápad. Navíc mi sehnal dobré prostory v centru Hranic, a tak jsem začal nápad rozvíjet. Navíc už jsem potřeboval s něčím začít, protože nechci aby mi život protekl mezi prsty a já nic nedokázal.

2 Odkud se vzal váš nápad?

Když jsem zhruba v 17 letech přemýšlel, v čem bych mohl podnikat, jeden z nápadů byl právě na zdravé rychlé občerstvení. Nelíbilo se mi, že všude kolem nás existují právě ty nezdravé. Později jsem si také začal uvědomovat, že nejím správně to, co bych měl, a tak jsem postupně tuto myšlenku začal rozvíjet až do dnešní podoby.

3 V čem jste výjimeční?

Výjimeční je možná silné slovo, ale každé podnikaní, které má uspět na dnešním trhu, by mělo mít nějakou přidanou hodnotu. Osobně plánuji například přispívat charitativním organizacím 1 korunou z každé prodané láhve vody. Nyní také pracuji na tom, jak by i naši zákazníci mohli vydělávat na doporučení našich výrobků pomocí multi-level marketingu, ale to je teprve můj nápad. A samozřejmě chci zaručit chutné a kvalitní výrobky za dobrou cenu pro všechny.

4 Co vás na podnikání baví a nebaví?

Nejvíce mě baví ta volnost v rozhodování. Je úplně na vás, jak se v daném momentu rozhodnete a jakým směrem budete své podnikání směřovat. Sice nesete následky také sami, ale to už je jen na vás. Horší je, když musím dělat něco poprvé. Opravdu mě mnohdy nebaví prokousávat se novými věcmi, například v této době se musím prokousávat tvorbou internetových stránek. Ale na druhou stranu jsou to vědomosti, které už z hlavy nedostane jen tak lehce. V konečném důsledku mám rád na podnikání nejspíš vše.

5 Kam míříte?

S projektem fitness fastfoodu s názvem EWYN Snack bar bych se nechtěl držet při zemi. Myslím si, že problém zdravého stravování je na celém světě, a proto bych se nechtěl do budoucna omezovat jen na jeden region nebo jednu zemi. Samozřejmě je to ale ještě dlouhá cesta, proto nechci předbíhat a věnovat se zatím tomuto rozjezdu na začátku, který teprv ukáže, jak dobrý nebo špatný nápad to je.

Líbí se vám projekt EWYN Snack bar?

Hlasujte pro něj v Rozjezdech.                 

Hlasovat v Rozjezdech roku

Další soutěžní projekty

 

Hlasujte v Rozjezdech roku

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.