Zpověď finalisty Rozjezdů: CVAKMAT

„CVAKMAT je český zábavní fotografický přístroj, díky kterému se návštěvníci Vaší akce mohou sami fotografovat pomocí dálkového ovládání s různými rekvizitami a je to nesmírná zábava pro každého nesuchara :o)"

Jakub Misík, CVAKMAT

1 Proč jste začal?

Studuji střední školu se zaměřením na fotografii, a tak nějak se předpokládá, že většina fotografů jsou živnostníci. Málokterý pracuje pro nějaké větší firmy dlouhodobě. Navíc mou specializací je svatební, portrétní a reportážní fotografie, a hlavně ty dva první obory jsou velmi osobní a s klientem vznikají vazby, které jsou pro mě velmi důležité a na mé práci mne baví. Celkově musím říct, že fotografování je skvělé podnikání, pokud člověk ví, jak na to a je schopný se postarat i obchodní stránku věci. A ještě jeden důvod proč jsem začal? Pro někoho bude možná hloupý a povrchní, ale pro mě to je prostě sen. Nesmírně rád bych si jednou koupil placaté auto bez střechy od německé trojpísmenné značky a věřím, že fotografování je moje cesta k tomuto dětskému snu :o)

2 Odkud se vzal váš nápad?

Fotografoval jsem různé večírky a svatby a mnohdy po mně klienti chtěli přivést i fotografické studio. Nicméně když je člověk fotografem v mobilním ateliéru, tak mu kolem uniká spousta zajímavých událostí, a tak jsem toto studio potřeboval co nejvíce automatizovat, abych mohl svůj fotografický potenciál plně vložit do fotografování reportáže a neztrácet tak důležité momenty. Stálo to spoustu času, vyhozených peněz z okna a prošel jsem si slepými uličkami, avšak nakonec se mi vše podařilo rozchodit, a tak se zrodila první verze CVAKMATu! 

3 V čem jste výjimečný?

Naši výjimečnost bych viděl hlavně v tom, že CVAKMAT bude globální záležitostí. Cílíme hlavně na akce s nižším rozpočtem, a diverzifikovali jsme trh – jinak vybavený CVAKMAT bude nabízen třeba pro svatební večírky a jinou výbavu a konstrukci bude mít CVAKMAT pro diskotékové párty. Další poměrně výjimečnou záležitostí je právě konstrukce nového modelu, o které Vám toho zatím moc povědět nemohu, ale zhruba do měsíce už se začne objevovat na akcích.

4 Co vás na podnikání baví a nebaví?

Já vím, že to je klišé, ale nejvíce mne na podnikání opravdu baví ta svoboda. Navíc člověk má možnosti, jak z ničeho udělat něco a to v libovolném oboru, který ho baví a zajímá. Jsem si víceméně pánem svého času a jsem ten, kdo rozhoduje o tom, kudy se já sám vydám. Na druhou stranu je to i zodpovědnost a nejistota, člověk nemá ten svůj systém jistot, který by měl jako zaměstnanec. Někdy může být slabší měsíc, jindy silnější, ale o tom to je a myslím si, že společným cílem všech podnikatelů je udělat co nejvíce silných měsíců :o) 

5 Kam míříte?

Nyní jsme založili firmu CVAKMAT s.r.o. a chystáme se vytvořit flotilu CVAKMATů, kterými chceme udělat revoluci v zábavním focení akcí, a pevně věřím, že o nás ještě v budoucnu uslyšíte a v tom lepším případě se i osobně vyfotíte v jednom z nich :o)

 

Líbí se vám projekt CVAKMAT?

Hlasujte pro něj v Rozjezdech.                 

Hlasovat v Rozjezdech roku

Další soutěžní projekty

 

Hlasujte v Rozjezdech roku

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.