Zpověď finalistů Rozjezdů: Levandulová biofarma & kavárna

„Nechceme si nechat levandulovou radost jen pro sebe. Prostřednictvím statku a kavárny chceme krásnou a léčivou levanduli, produkty z ní, předávat také ostatním lidem."

Lukáš Drlík a Veronika Pejšová, Levandulová biofarma & kavárna

1 Proč jste začali?

Veškerý volný čas jsme trávili hospodařením v Bezděkově. Byli jsme prostě vždycky šťastní, když se nám práce na statku dařila. Proto jsme se také rozhodli proměnit koníček v zaměstnání, lépe řečeno v podnikání.

2 Odkud se vzal váš nápad?

K nápadu s levandulí nás inspiroval výlet po malebné krajině v Provence, tamní rodinné farmy s levandulovými produkty. A v neposlední řadě také setkání s panem Duškem z výzkumného rostlinného ústavu v Olomouci, který je mimo jiné právě na levanduli specialista a moc nám spolu se svou paní v pěstování pomáhá. Jsme jim za to moc vděčni.

3 V čem jste výjimeční?

Nechceme si nechat levandulovou radost jen pro sebe. Prostřednictvím statku a kavárny chceme krásnou a léčivou levanduli, produkty z ní, předávat také ostatním lidem.

Jít také dále ve šlépějích prarodičů, kteří celou řádku let úspěšně na statku v Bezděkově hospodařili ruku v ruce s přírodou, proto se o vše staráme v kvalitě BIO. 

4 Co vás na podnikání baví a nebaví?

Možná jsme na tuto otázku již odpověděli v předchozích dotazech. Jednoznačně nás baví to, že si jdeme večer lehnout s dobrým pocitem, že jsme za ten den stihli udělat něco prospěšného, smysluplného. Dělat i ostatním radost.

Nebaví nás nejvíce asi dodržování nesmyslných předpisů :)

5 Kam míříte?

Na levandulovém statku máme v plánu tento rok vysázet dalších 2 tisíce sazenic a nadcházející roky takto dozdobit zbylých 5 hektarů okolních polí. Pro velký zájem také plánujeme prohlídky statku a prodej levandulového sirupu , koření a dalších produktů.

A co se týče levandulové kavárny v Zábřehu, tak pokud bude dobře fungovat, rádi bychom udělali celou síť levandulových kaváren.

 

Líbí se vám projekt LEVADULOVÁ BIOFARMA & KAVÁRNA?

Hlasujte pro něj v Rozjezdech.                 

Hlasovat v Rozjezdech roku

Další soutěžní projekty

 

Hlasujte v Rozjezdech roku

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.