Zpověď finalistky Rozjezdů: Zdrojovna

Při pobytu ve Francii Tereza viděla, jak se tam nakládá s "odpadem" – starými nebo rozbitými věcmi. „Odložené věci jsou ohromná příležitost – nemusí se jen zrecyklovat nebo spálit. Jejich navracení do oběhu přirozeně vytváří pracovní místa i kreativní způsob trávení volného času pro městského člověka. Po návratu z Francie jsem si ani nemohla vzít ze sběrného dvora nádhernou zachovalou židli. To byl pro mne ten klíčový impuls, abych s tím začala něco dělat."

Tereza Klenorová, Zdrojovna

1 Proč jste začali?

Re-use centrum v České republice zatím chybí. Jsme parta mladých nadšenců, kterým není lhostejné životní prostředí a zacházení s odpadem. Myslíme si, že můžeme v české společnosti něco změnit.

2 Odkud se vzal váš nápad?

Nápad pochází ze zahraničí, jedna ze členek Zdrojovny pobývala nějaký čas ve Francii, kde obdobná centra fungují. Kromě Francie jsou re-use centra také v Rakousku, Belgii, Anglii nebo Švédsku, zajímavý je také newyorský projekt „Materials for the Arts“. Myslíme si, že by bylo dobré, pokud by obdobné centrum existovalo i u nás.

3 V čem jste výjimeční?

V našem týmu jsou zdatní truhláři, vystudované sociální pracovnice nebo absolventka mezinárodních vztahů na VŠE. Jsme tým lidí z různých oborů a sfér a skvěle se doplňujeme. Rádi cestujeme a nabíráme inspiraci a impulzy odkud se dá. Jsme aktivní a máme spoustu energie. Jsme pracovití a pečliví.

4 Co vás na podnikání baví a nebaví?

Baví nás hlavně možnost, že se náš projekt může vyvíjet dál. Ve Zdrojovně vidíme velký potenciál a chceme se mu věnovat dlouhodobě. Zdrojovna nás hodně zaměstnává a s tím se samozřejmě pojí i únava a vyčerpání, které k začínajícímu podnikání patří.

5 Kam míříte?

Míříme pořád dál! O prázdninách budeme pracovat převážně na koordinačních věcech. Velkou pomoc dostáváme díky akceleračnímu programu v rámci Social Impact Award. V září budeme otevírat stálý prostor ve Vršovicích na Praze 10, kde budeme konečně moci zakotvit nastálo. Také vymýšlíme workshopy na zbytek roku 2014. Zájem vytvořit re-use centra i v jiných městech v České republice je velký, což je pro nás hodně motivující. Těší nás pozitivní ohlasy veřejnosti, ať už na sociálních sítích nebo na našich pravidelných workshopech. Pořád je co dělat!

Líbí se vám projekt Zdrojovna?

Hlasujte pro něj v Rozjezdech.                 

Hlasovat v Rozjezdech roku

Další soutěžní projekty

 

Hlasujte v Rozjezdech roku

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.