Zpověď finalistky Rozjezdů: Vesnička skřítků a pohádkových bytostí

„Cílem projektu je autorská tvorba pohádkových a kouzelných bytostí, které jsou spojené s konkretním místem (dle regionálních pověstí a pohádek). "

Ivana Vajdová, Vesnička skřítků a pohádkových bytostí

1 Proč jste začala?

Hlavní motivací k mému podnikání byla snaha realizovat se, postavit se nové výzvě (vytvořit si své vlastní pracovní místo, jako maminka 3 dětí).

V listopadu loňského roku jsem se přihlásila do kurzu Základy podnikání (projekt Podnikatelsko-zaměstnanecká centra – Šance pro Moravskoslezský kraj), zpracovala jsem si svůj podnikatelský záměr, zaměřený na šitou tvorbu, převážně na děti (skřítci, víly, pohádkové bytosti, ale i dekorační textil).

V témže měsíci a roce mě po shlédnutí mé dosavadní tvorby oslovila Eva Ševčíková, ředitelka bíloveckého muzea, s nápadem vytvořit skřítky pro nejmenší návštěvníky zdejšího, do té doby málo využitého sklepení. Pro svou tvorbu jsem získala volnou ruku a plnou důvěru. Tak začali vznikat první skřítci, Picmoškové...pěkně jeden za druhým....mnich Jetříšek, holčička Kryšpínka a její bratříček  Hadriánek, tatínek Barnabáš a maminka Madlenka. Jak ožívaly jejich loutky pod mýma rukama, vznikl i jejich příběh spojený s kouzelným sklepením bíloveckého muzea.

Na mém projektu spolupracuji s Mgr. Ing. Pavlínou Kourkovou – Ilustrátorkou, která maluje mé skřítky Picmochy, dle mých fotografií. Tyto obrázky budou použity dle grafického zpracování na mé další produkty (dekorační textil, reklamní předměty, vydání knížky pro děti).

V březnu jsem podala žádost o získání regionální značky Moravské Kravařsko. Certifikát jsem získala v květnu při Otevírání Poodří.

V současné době probíhá spolupráce s Destinačním managementem turistické oblasti Poodří-Moravské Kravařsko na projektu Pohádkové Poodří (mé postavičky naleznete od srpna na 10ti zajímavých, pohádkových místech této turistické oblasti).

2 Odkud se vzal váš nápad?

Můj příběh začal na podzim roku 2011, kdy jsem se přestěhovala do rodinného domu po mé babičce do vesničky jménem Slatina. Jako maminka 3 dětí na mateřské dovolené, jsem měla potřebu si ukrást kousek volného času pro sebe samotnou a to ve chvíli, když děti ulehnou do svých postýlek. Pustila jsem se do kreativní tvorby zpracování ovčího rouna a do šité tvorby (nikdy jsem nešila – jsem samouk), abych mým dětem vykouzlila úsměv na tváři. Díky rodině a přátelům jsem se pustila do další tvorby.

3 V čem jste výjimeční?

V mé tvorbě jde nejen o ruční práci, ale i o duševní, která vychází ze mě samotné. Mé postavičky jsou originální, jedinečné, nezaměnitelné.

Návaznost na tradiční řemeslo, kde se skýtá mnoho dalších kreativních technik, které mohu při své tvorbě využít.

 

4 Co vás na podnikání baví a nebaví?

Na mém podnikání mě baví to, že mohu využít svojí fantazii a kreativitu, kterou přenesu do tvorby dané postavičky (loutky), která pod mými rukami ožívá. Nejkrásnější ocenění pro mne je, když mohu udělat radost sobě i ostatním. Kdo by se nechtěl v dnešní uspěchané době alespoň na chvíli zastavit a vrátit se při pohledu na kouzelné bytosti do bezstarostného dětství.

5 Kam míříte?

Oslovit další místa zaměřená na cestovní ruch, obchody s kreativní tvorbou a nebráním se účasti na prodejních akcích, jako jsou trhy, či řemeslná sympozia. Se svými loutkami bych ráda pořádala kreativní kurzy a tvůrčí dílny pro děti i dospělé a mým snem je vydání knížky, ve které ožije příběh mých kouzelných postaviček.

Líbí se vám projekt VESNIČKA SKŘÍTKŮ A POHÁDKOVÝCH BYTOSTÍ?

Hlasujte pro něj v Rozjezdech.                 

Hlasovat v Rozjezdech roku

Další soutěžní projekty

 

Hlasujte v Rozjezdech roku

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.