Zpověď finalistky Rozjezdů: Včelí farma AnnKas

Založili jsme sociální firmu – včelí farmu, výrobnu zpracovávající včelí a bylinné produkty a vzdělávací středisko. Postupně se prokousáváme prvními problémy a plánujeme další kroky k uskutečnění našeho snu.

Andrea Novotná a Katka Svobodová, Včelí farma AnnKas

1 Proč jste začali?

Protože jsem chtěla skončit :) Od roku 98 vyrábím svíčky (Andrea Novotná) a jelikož jsem to dělala u zaměstnání, tak nebylo možné vše stíhat. Kolegyně Katka Svobodová mi ale řekla, že když už mám tolik let za sebou, tak končit nemám. No a rozjely jsme spolu výrobu svíček ještě ve větší míře. Logicky nakonec přišla i myšlenka včelí farmy. 

2 Odkud se vzal váš nápad?

Pátraly jsme po dodavatelích materiálů pro naše dosavadní výrobky. Bohužel jsme zjistily, že ceny včelího vosku u zpracovatelů jsou nehorázně vysoké, což by znamenalo jistou likvidaci našeho byznysu. Také jsme chtěly přidat do sortimentu další včelí a bylinné produkty. Díky tomu jsme dospěly k názoru, že potřebujeme mít vlastní včelí produkty, takže vlastní včelí farmu. Víceméně to nebylo těžké rozhodování, protože s chovem včel máme několikaleté zkušenosti. 

3 V čem jste výjimeční?

Naše výrobky jsou zcela přírodní a mají taktéž spoustu výhod – např. svíčky ze včelího vosku ionizují ovzduší, pohlcují pachy a příjemně voní po medu. Také se snažíme o vzdělávání v užívání těchto přírodních produktů a v nemalé míře i o krásném, lež zanikajícím řemesle - včelaření. Jsme sociální firmou, která plánuje zaměstnávat místní obyvatele znevýhodněné na trhu práce a tím tak chceme podpořit místní region. Chceme se taktéž zaměřit na odběr materiálů převážně z regionu a spolupracovat s místními iniciativami. Naše výrobky vyrábíme srdcem a s láskou, kterou se snažíme do výrobků přenést. Jelikož se jedná o ruční práci, každý výrobek je unikát, a proto dbáme na jeho kvalitu více než při sériové výrobě.

4 Co vás na podnikání baví a nebaví?

Na podnikání nás baví všechno. Především kreativní stránka, zkoušení nových postupů či receptur a hlavně přivádění nových výrobků k životu. Taktéž si rády povídáme s našimi zákazníky – uživateli našich výrobků, kteří mají pro nás vždy zajímavé postřehy. Nejméně atraktivní činností pro nás je vyhledávání nových velkoodběratelů, neboť se občas stává, že nepřijdeme zrovna ve správnou chvíli. Je to ovšem součást našeho podnikání a i s tím se umíme poprat.

5 Kam míříte?

Do pěti let bychom chtěly vybudovat včelí farmu s 1000 včelstvy, výrobní firmu zpracovávající včelí a bylinné produkty, která bude známá po celé České republice, ale i v zahraničí. Taktéž bychom chtěly propagovat sociální podnikání jako jeden ze zajímavých způsobů jak podnikat. V neposlední řadě bychom chtěly pomáhat při rozvoji včelařství a budování vztahu obyvatel v ČR k přírodě a přírodním produktům.

Líbí se vám projekt Včelí farma AnnKas?

Hlasujte pro něj v Rozjezdech.                 

Hlasovat v Rozjezdech roku

Další soutěžní projekty

 

Hlasujte v Rozjezdech roku

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.