Zpověď finalistky Rozjezdů: Moje dílna

Moje dílna je tvůrčí prostor kombinující výtvarnou dílnu a nekuřáckou domácí kavárničku. Může sem přijít kdokoliv v otevírací době a relaxovat u dobré kávy a domácího zákusku, nebo může čas využít k tvoření. Ve výtvarné dílně také denně probíhají nejrůznější výtvarné kurzy pro děti a dospělé, ať už jde o keramiku, scrapbooking, vázání věnců a jiných dekorací, výrobu šperků nebo mozaiky.

Zuzana Kubíčková, Moje dílna

1 Proč jste začali?

Chtěla jsem vytvořit místo, kde mohou lidé tvořit, setkávat se, odpočívat a kde jim bude dobře. Sama jsem takové místo potřebovala a mí přátelé mě motivovali k tomu, abych naplno využila svůj potenciál a pustila se do realizace svých snů. Tak vznikla Moje dílna.

2 Odkud se vzal váš nápad?

Nápad vzešel od mé kamarádky Martiny Moličové, se kterou jsem studovala a pak jsme se po letech potkaly a opět spřátelily. Svěřila se mi s nápadem otevřené výtvarné dílny a já jí hned nabídla partnerství. V té době jsme obě žily v Pardubicích. Vypracovaly jsme společně koncept otevřené výtvarné dílny, výtvarných kurzů a kavárny, ale jelikož jsem ze Zlína a zatoužila jsem po návratu domů, naše cesty se částečně rozdělily. Díky tomu ale mohly vzniknout dílny dvě – Moje dílna ve Zlíně a Tvoje dílna v Pardubicích. Jde o stejný koncept, dílny jsou spřátelené, vzájemně se podporují a jsou si podobné.

3 V čem jste výjimeční?

Odpovědí bude asi více :)

Jsme unikátní v kombinaci kavárny a tvořivé dílny, kam mohou děti i dospělí. Organizujeme jednorázové i semestrální výtvarné a řemeslné kurzy, takže si k nám lidé mohou přijít jednorázově vytvořit šperk, věnec, háčkovaného medvídka nebo třeba keramický výrobek. Od září mohou navštěvovat také semestrální kurzy, tedy pravidelné kurzy trvající celé pololetí, a rozvíjet tak své schopnosti systematicky. Od návštěvníků kavárny pak slýcháme, že jsou rádi, že ve Zlíně vznikla kavárna s lidským přístupem. To nás také velmi těší.

4 Co vás na podnikání baví a nebaví?

Na podnikání jako takovém je skvělé, že jste svým pánem a máte svobodu se samostatně rozhodnout, co je pro vás a vaše podnikání dobré a co nikoliv. Směřujete svou práci přesně tím směrem, kterým chcete, takže vše, co děláte, vychází z vás. Nebaví mě náš právní systém a všechny složitosti, které obsahuje, sankce a tresty. Neustále nad námi drží vztyčený ukazováček, abychom se jako podnikatelé báli, ačkoliv by naopak měl být nastaven tak, aby pomáhal. Co mě nejvíce baví na mém podnikání, jsou lidé, kteří do Mojí dílny přicházejí, kteří s námi mluví a pro které tohle všechno děláme.

5 Kam míříte?

Rádi bychom i nadále dělali radost a poskytovali prostor pro realizaci snů a rozvíjení schopností. Pokud se nám podaří otevřít další pobočku, nebo koncept rozšířit jiným způsobem, budeme rádi.

Líbí se vám projekt Moje dílna?

Hlasujte pro něj v Rozjezdech.                 

Hlasovat v Rozjezdech roku

Další soutěžní projekty

 

Hlasujte v Rozjezdech roku

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
Vítezslav Hajek Jestli tímto krmíte mladé lidi,aby šli do podnikání tak se nedivím, že podnikat nechce nikdo. Znám firmu - jejího majitele ,který podniká 30 let ! Jeho domenou je nastartování podnikání.Upozo rňuji,že se nejedná záchranu lenochů.V podnikání prvních 5 let dřete jen bídu.Zázraky se nedějí. Kapitál není zas tak moc důležitý. Pokud se spojíte s tímto pánem.
11.5.2019 16:54 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.