Zpověď finalistky Rozjezdů: Magnetikus

"Magnetikus je rozdělen na dvě prolínající se části. Zábavná a kreativní část MagnetikusCreate je systém tématických magnetek a magnetických rámečků, tabulí, stojánků,... sloužících k tématickému zdobení příběhů na fotkách. MagnetikusPikto je sytém magnetických pomůcek - piktogramů, nástěnek a komunikačních desek nejen pro děti s autismem. Na trhu zatím pouze neucelená domácí výroba."

Kateřina Korandová, Magnetikus

1 Proč jste začali?

Ze 3 důvodů.

1. Život je výzva a nechtěla bych později litovat, že jsem to nikdy nezkusila.

2. Baví mě být kreativní, v zaměstnání se musím krotit.

3. Dokázali to jiní, chci to dokázat také a nechci o tom jen mluvit.

2 Odkud se vzal váš nápad?

Při prohlížení Pinterestu jsem našla inspirativní obrázky a ještě ke všemu to byl a je stále více rozjetý byznys. Něco, co zde není. Ale aby nešlo o kopii, celý produkt a systém jsem si vymyslela sama, nechala jsem se pouze inspirovat. A co se týká projektu, MagnetikusPikto – systém magnetických pomůcek pro autisty, ten v podstatě vzešel okolnostmi. Kamarádka má autistického chlapce, kterému jsme tiskli stále dokola piktogramy a hledali jsme na internetu nějaké pomůcky. Doma jsem měla magnetickou folii... a  prvotní nápad byl na světě. Ale chci produkovat celý propojený systém, takže ještě nějaké úsilí do přemýšlení bylo vloženo. Záměrem tohoto projektu je pomoci při komunikaci s dětmi s poruchami, především s poruchou autistického spektra a zároveň pomoci dětem při komunikaci s námi.

3 V čem jste výjimečná?

Já nebo mé produkty? Mé výrobky jsou originální a také jsou to originály. Ještě jsem je u nás nenašla. I magnetický piktogramový systém je u nás novinka. Snažím se vymyslet další pomůcky, aby vše do sebe zapadalo a stalo se systémem, značkou.  Výjímečnost u mne asi je, že se snažím při kreslení motivů myslet jako dítě, vcítit se do nich, aby výsledný produkt byl pro ně co nejpříjemnější a asi urputnost, jsem kozoroh.

4 Co vás na podnikání baví a nebaví?

Baví mne volnost, neomezená kreativita, přemýšlení, tvorba, práce. Nebaví mne, když se zasekne vyjednávání, když nevím na čem jsem a doba než se vše vyřeší, je úmorná.

5 Kam míříte?

Pikto chci dostat na úroveň pomůcek nejen pro autisty a s Create chci v budoucnu vytvořit Handmade obchod a mít v komisním prodeji další handmade výrobky. V podstatě jako byla dříve Krásná jizba. Create bych chtěla mít jako produkt na stojanech i v jiných obchodech, než ve svém. Výroba je už dopředu vymyšlena, aby ji zvládl např. šikovnější invalida. Takže bych ráda dala práci i jiným.

Líbí se vám projekt Magnetikus?

Hlasujte pro něj v Rozjezdech.                 

Hlasovat v Rozjezdech roku

Další soutěžní projekty

 

 

Hlasujte v Rozjezdech roku

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.