Zpověď finalistky Rozjezdů: Dortletka

Jaroslava Michalcová si v roudnické cukrárně Dortletka plní sen. Navazuje ale zároveň na rodinnou tradici. „Zákusek Dortletka pekli moji předkové ve Vídni na Meidlinger Hauptstrasse už před I. světovou válkou." Dortletku, cukrárnu a kavárnu v prvorepublikovém stylu, otevřela loni na jaře.

Jarka Michalcová, Dortletka

1 Proč jste začali?

Měla jsem většinu svého života sen být nezávislá, samostatná a snad i úspěšná majitelka cukrárny. Když se sešly všechny okolnosti nahrávající mému snu, šla jsem do toho. Nebylo to ale tak jednoduché, jak to teď napsané vypadá. Šla jsem na to velkou oklikou přes povolání v památkové péči a kultuře. Každé mi přineslo mnoho cenných poznatků a zkušeností, které se mi hodí i teď.

2 Odkud se vzal váš nápad?

Nápad na cukrárnu a kavárnu ve stylu 1. republiky jsem měla dlouho. Původcem byla jistě rodinná tradice, přerušená v 50. letech a také rodinný recept na cukrovinku, která se zdála být odsouzená k zapomenutí. To jsem nechtěla v žádném případě dopustit. Pekla jsem dortletky doma pro celou širokou rodinu, kamarády i spolupracovníky a všem moc chutnaly. Příbuzní i známí mě v mém nápadu podporovali a to byl ten správný impuls a motivace.

3 V čem jste výjimeční?

Nemyslím si, že jsem výjimečná. Chci jen dělat svoji práci, a teď tedy hlavně cukrářské řemeslo poctivě a jak nejlíp budu umět. Na druhou stranu, když se ohlédnu, ten rok mého podnikání mi teď připadá jako něco neuvěřitelného. Určitě jsem si nepředstavovala, že vyhraji krajské kolo soutěže Rozjezdy roku, že pár týdnů na to získá náš vlajkový výrobek dortletka titul Regionální potravina, že se mi ozvou z Ústeckého Czech investu s tím, že mě chtějí nominovat na Podnikatele roku. Ale hlavně – že získám tolik věrných zákazníků, kteří za námi jezdí ze širokého okolí a jsou u nás spokojení.

4 Co vás na podnikání baví a nebaví?

Baví mě, když můžu zákazníky překvapit novým výrobkem. Baví mě moc, že se k nám vrací milí lidé, kterým u nás chutná. Jsou mezi nimi i tací, kteří údajně jezdí již jen k nám. Baví mě hlavně, že jaké si to udělám, takové to mám. A co mě nebaví? To si s dovolením nechám pro sebe :-)

5 Kam míříte?

Doufám, že míříme stále kupředu "zpátky ni krok". Když se to podaří, ráda bych časem otevřela další cukrárnu a kavárnu Dortletka. A byla bych šťastná, kdyby se naplnilo moje zatím tajné heslo: "Co je pro Francii makronka, to je pro Čechy dortletka". Hlavně abych to všechno stihla:-)

Líbí se vám projekt Dortletka?

Hlasujte pro něj v Rozjezdech.                 

Hlasovat v Rozjezdech roku

Další soutěžní projekty

 

Hlasujte v Rozjezdech roku

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.