Zpověď finalistky Rozjezdů: Cakery - dortové studio

„Založila jsem dortové studio, ve kterém navrhuji dorty na míru. Dorty vyrábím z kvalitních surovin (jihočeské máslo, marmelády z farmářských trhů, čerstvá vejce apod.) Jsem vystudovaná módní návrhářka, prošla jsem kurzem sochařství a to vše se snažím zapojit i do výroby dortů. Specializuji se na výrobu 3D dortů ale dělám i dětské, narozeninové, svatební dorty a sweet bary."

Jana Králová, CAKERY - dortové studio

1 Proč jste začala?

Chtěla jsem spojit svůj koníček s prací a dělat v životě to, co mě baví. Nejsem moc kancelářský typ a potřebuji pracovat rukama a vymýšlet stále něco nového a proto je výroba dortů pro mě jako dělaná.

2 Odkud se vzal váš nápad?

Už delší dobu (cca 3 roky) jsem pekla dorty pro známé a vědělo o mně stále více lidí, proto jsem se rozhodla založit si dortové studio. Bohužel to pro drtivou většinu rodiny bylo zklamání, ale díky podpoře manžela jsem to nevzdala a nevzdám, i když jsou začátky podnikání dost těžké.

3 V čem jste výjimečná?

Nejsem původně cukrářka, ale módní návrhářka. Dorty vyrábím na míru a nejraději vyrábím dortové panenky s originálními jedlými šatičkami.

Vystudovala jsem uměleckou školu, prošla kurzem sochařství a to mi pomáhá se od cukrářů odlišit. Specializuji se na výrobu 3D dortů v podobě zvířat, aut a vlastně všeho co si na mě zákazníci vymyslí :)

4 Co vás na podnikání baví a nebaví?

Rozhodně navrhování dortů, při tom můžu pustit uzdu své fantazii. Ráda vyhledávám výzvy a vymýšlím něco nového (dorty v podobě aut s blikacími majáky, funkční hodiny apod.) Do nedávna mě nebavilo papírování, které je bohužel s podnikáním spojené, ale už jsem si na to zvykla.

5 Kam míříte?

Snažím se vyrovnat těm nejlepším ve svém oboru. Představa, že to jde lépe, mě stále tlačí k lepším výsledkům. Do budoucna bych ráda rozšířila sortiment a vytvořila kreativní tým, se kterým se budu věnovat svému sladkému tvoření. 

 

Líbí se vám projekt CAKERY?

Hlasujte pro něj v Rozjezdech.                 

Hlasovat v Rozjezdech roku

Další soutěžní projekty

 

Hlasujte v Rozjezdech roku

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.