Zpověď finalistky Rozjezdů: Ateliér Fotodílna

"Ateliér Fotodílna je místem, kde se mohou realizovat nejen profesionální fotografové - tedy amatéři, kteří neumí pracovat s ateliérem, ale chtějí to zkusit. "

Tereza Dostálová, Ateliér Fotodílna, projekt ONOTOFOTO

1 Proč jste začali?

Tak trošku shodou všech náhod a okolností. Svoji roli v rozhodnutí sehrál blížící se konec rodičovské dovolené, touha naplnit si sen o vlastním fotoateliéru, potřeba časové flexibility. … a také potřeba dokázat sobě i okolnímu světu, že i po šesti letech na mateřské, zvládnu vytvořit a řídit vlastní obchod.

2 Odkud se vzal váš nápad?

Nápad zpřístupnit ateliér všem vykrystalizoval z vlastních zkušeností a pocitů, které provázely fotografické začátky. Přiznejme si, že málo kdo dokáže vstoupit do dveří a říct „Chci si zkusit fotit v ateliéru, ale vůbec nic o tom nevím. Ukážete mi co a jak?“ Většina lidí se takové myšlenky raději vzdá a nikdy ji nerealizuje.

3 V čem jste výjimeční?

Právě v otevření „odborného prostoru“ pro širokou veřejnost, společně s poskytnutím potřebných informací a dovedností, každému klientovi individuálně na míru. To znamená, že může přijít 13letá copatá holčička s minimální zkušeností s focením, stejně tak jako 45letý muž, který fotoaparát zvládá na výbornou a pouze mu chybí další fotografická dovednost.

A má výjimečnost? ;) Klienti o mě často říkají, že jsem nejtrpělivější fotograf, se kterým spolupracovali.

4 Co vás na podnikání baví a nebaví?

Podnikání je na míle vzdálené mému původnímu vzdělání a zaměření, kterým je sociální práce. Baví mě objevování nových cest, každá zakázka je nová a jedinečná výzva... Díky ateliéru jsem poznala spoustu nových zajímavých lidí. A co mě nebaví? To, čemu nerozumím ani za mák- účetnictví. Na odbornou práci mají být odborníci a já mám díky Bohu jednoho účetního doma.

5 Kam míříte?

Cílem projektu je oslovit početnou skupinu amatérských fotografů, ale i těch, kteří s focením nemají velké zkušenosti, zato rádi objevují nové a chtějí si pozici fotografa jen tak vyzkoušet, nafotit si své blízké, a zažít ten úžasný pocit, „když z tiskárny vylézá Vaše první vlastnoručně vytvořená fotografie“

Líbí se vám projekt ONOTOFOTO?

Hlasujte pro něj v Rozjezdech.                 

Hlasovat v Rozjezdech roku

Další soutěžní projekty

 

Hlasujte v Rozjezdech roku

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.