Twisto: Revoluce v placení na e-shopech

Češi mají šikovné nejen ručičky, ale i hlavičky. A tak se stalo, že pro nedůvěřivce, kteří nejradši nakupují po internetu na dobírku, vymysleli lepší dobírku – Twisto. Jak se rozjíždí takový start-up ví a poví zakladatel a CEO Twista, Michal Šmída.

Mohl byste stručně představit Twisto.cz naším čtenářům, kteří o něm třeba slyší poprvé?

Twisto.cz je moderní internetovou platební metodou. Twisto.cz umožňuje zákazníkům nakupovat na internetu a platit až po doručení zboží. Díky nám tak odpadá řada bariér, proč se Češi bojí nakupovat na internetu a stále dávají přednost kamenným obchodům. S námi je nákup opravdu jako v kamenném obchodě – platím až po vyzkoušení. Díky naší technologii dokážeme oddělit příjemný nákup online od nepříjemného placení předem. Dnes využívají platbu přes nás desítky tisíc zákazníků. Meziměsíčně dvojciferně rosteme.

Co vás přivedlo na nápad spustit takovou službu v ČR?

Studijní léta a část pracovního života jsem strávil v zahraničí. Viděl jsem, že podobná řešení fungují velmi dobře v zahraničí. Například v Německu je platba „na fakturu“ s odloženou splatností stejně dominantní jako platba dobírkou v ČR. Ve Švédsku je 30 % veškerých plateb hrazeno „odloženou splatností“. Dále na západ, kde velká část transakcí probíhá kreditními kartami, je platba odložené splatnosti brána jako další kreditní služba – například v Americe služba Affirm.com, od bývalého zakladatele PayPalu.

 

U nás je trh jiný a my se snažíme platbu stavět na bourání obav z internetového nakupování a zároveň Čechy přesvědčit, že kreditní služby nejsou ničím špatným, nejsou klasickým úvěrem nebo lichvou.Společně s týmem chceme zlepšit a otevřít nákupy online všem co mají doma počítač a internet.

Pokračování rozhovoru najdete v e-magu Starting Up pro předplatitele

zpovídala
Peta profil Petra Tabarová, redaktorka portálu iPodnikatel.cz. 
Baví ji vše kolem aplikací a sociálních sítí, ráda čte, miluje svého psa, přírodu a jako správný blíženec se snaží stíhat milion věcí na jednou.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.