Travelove: jiné cestování

Zajímavostí na Travelove je vícero. Jednak je to jeden z pionýrů, který se ocitl pod andělskými křídli Petra Borkovce, založily a vedou ho dvě ženy – sestry, a v neposlední řadě je to projekt s průlomovým přístupem k cestování. Hodně důvodů k rozhovoru s jednou ze zakladatelek, Ladou Kičmerovou, hodně důvodů ke čtení.

Jak nápad na portál Travelove vznikl? Viděla jsem, že existuje spousta zahraničních webů se stejným názvem, inspiroval vás některý pro pojmenování webu nebo nějak jinak?

Ne, to vůbec, spíše jsme si od začátku hráli se slovy cestování, cestovatel, cesta a samozřejmě láska, protože cestování je naše láska. Travelove je navíc milá hříčka protože Travel na „l“ končí a Love začíná, a tak bylo jasno. Bohužel doména .com už byla zabraná, stejně jako ostatně skoro každé slovní spojení se slovem Travel. Tak jsme si řekli, že než abychom se vzdávali jména, které se nám líbilo, tak se ho budeme držet, a až budeme dost velcí a silní, tak o doménu zabojujeme. Zatím jsme se spokojili s MyTravelove.com.

O čem vlastně Travelove je? V čem je to jiné, než dostupné služby pro turisty? Co všechno od Travelove Jako zákazník dostanu?

Je to úplně jiné! Respektive v cestovatelské oblasti existuje milion start-upů a portálů, teď mluvím hlavně o americkém trhu, ale máme pocit, že to, co dělá Travelove, je unikátní.

Autoři cest, kteří danou destinaci výborně znají, protože zde žili nebo žijí, připravují zážitky pro cestovatele. Procházku zajímavou čtvrtí, vaření tradičního jídla u místního doma, projížďku na kole.

 

Cestovatel si na webu vybere, které zážitky chce v dané destinaci zažít, a pak už je to na nás. Zážitky zamluvíme, navrhneme itinerář cesty, a cestovatel může vyrazit. Nejsme cestovka, protože naši cestovatelé cestují sami, kdy chtějí a jak chtějí. Ale jsme pro lidi, co chtějí destinaci zažít jako místní, ale prostě nemají ten čas nebo možnost dlouhé hodiny googlovat a plánovat si cestu na vlastní pěst.

Pokračování rozhovoru najdete v lednovém e-magu Starting Up

autorka Peta profilovka mala
Petra Tabarová
redaktorka portálu iPodnikatel.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.