Stanislav Gálik: Prototyp moderního podnikatele

 “Ještě mu není ani třicet let…”... ale stihl toho už hodně - studium v Americe, pár akademických titulů, exit svého veleúspěšného projektu Galard Tailoring a tak bych mohla pokračovat ještě drahnou chvíli. Co na sebe Starting Upu tento prototyp moderního podnikatele prozradil?

Zdá se, že tituly (a teď nemyslím ty akademické) se vám poslední dobou daří sbírat levou zadní. :-) Před nedávnem jste se ocitl v prestižní společnosti Forbesu 30 pod 30 a další „ocenění“ na sebe nenechalo dlouho čekat.  Jak se cítíte jako historicky první král brněnských řečníků?

Jsem rád, že jsem udělal ze své nevýhody výhodu. Kdysi mi jedna paní učitelka řekla, že toho moc namluvím a že tím se neuživím. Pletla se. (smích)

Máte za sebou více i méně úspěšné podnikatelské projekty (za ty více úspěšné vzpomeňme Galard Tailoring, který jste nedávno – dle vašeho vyjádření – dobře prodal). Můžete takto zpětně zhodnotit, v čem byla příčina neúspěchů a úspěchů na druhé straně mince?

Rád bych, ale zatím bych z toho obecná moudra nevytvářel. Ještě mě čeká hodně práce, než budu schopen vyvozovat příčiny úspěchů a neúspěchů.

A ani čistě pocitově byste nedokázal žádnou příčinu pojmenovat?

Asi bych řekl, že nejvíce se mi osvědčilo makat, makat a makat. Vidím velkou korelaci mezi úspěchem a součinem věnovaného času a energie.

Co všechno jste musel obětovat na oltář úspěšného byznysu?

Televizi, počítačové hry, hospody a nekonečné večírky. Hlavně jsem obětoval lenost… musel jsem se ji zbavit, jinak to nešlo.

Přednášíte o psychologii, školíte soft skills, jste mentorem studentů v Uniferu a zároveň ředitelem této organizace, která dává vysokoškolákům možnost okusit realitu praxe.

Sečteno a podtrženo, věnujete se vzdělávání. Není to mrhání podnikatelským talentem, když aktuálně nerozjíždíte žádný byznys? :-)

Spíš by mě mrzelo mrhání talentem pro rozvoj vzdělávání na úkor toho podnikatelského.

Uvažují dnešní studenti o rozjezdu něčeho vlastního nebo sní o teplém místečku pod křídly korporátu?

Jsou tací i tací. Nicméně, osobně se snažím lidem teplé místečko v korporátu vymlouvat. Moje zkušenost je totiž bohužel taková, že 99 % lidí v korporátu svým talentem mrhá a spíš je to prostředí ubíjí. Jsem velkým fanouškem každého, kdo má odvahu prostředí zaměstnaneckých výhod opustit a pustit se do realizace svých vlastních snů. Protože jak již mnozí jistě slyšeli, pokud nebudete plnit svoje sny, brzo budete plnit sny někoho jiného.

 

Doporučil byste našim čtenářům vydat se na podnikatelskou dráhu teď a tady?

Doporučil bych jim vydat se na SVOU cestu. Nemusí být podnikatelská. Někomu vyhovuje podnikání, někomu korporát, někomu umění, někomu řemeslo, někomu farmaření. Důležité je žít život podle sebe a ne podle ostatních.

Pokračování rozhovoru se Stanislavem najdete ZDARMA v e-magu Starting Up

Další příběhy

Diskuze k článku

Přidat komentář
phillipe Quick response :
nebo Whatsapp: + 33751364257
Hello, I am an individual who offers loans internationally . S kapitálem?
který bude použit k poskytování úvěrů mezi jednotlivci v krátkodobém i dlouhodobém horizontu v rozmezí od 5000 do 900.000 pro všechny vážné lidi, které to skutečně potřebují, úroková sazba je 3% ročně .Poskytuji finanční půjčky, půjčku na investice, půjčku na auto, osobní půjčku . Jsem k dispozici pro splnění své klienty v trvání maximálně 3 Dny po přijetí vaší přihlášky.Nikdo není vážně zdržet se hlasování.
2.10.2019 11:52 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.