Rozhovor s vítězkou Rozjezdů roku 2015

Letošní, už pátý ročník Rozjezdů roku, které organizuje T-Mobile, dospěl před pár dny do finále. Ve Starting Up jsme projekt sledovali celý rok. Z našeho úhlu pohledu byly síly ve finále hodně vyrovnané, vyhrát mohl kterýkoliv projekt. Nakonec se to podařilo Pavlíně Štěpánkové a Elišce Eflerové, tandemu matky a dcery, s projektem Mateřské školy skřítka Ostružinky ve Svojkově u Nového Boru. Vítězkycelostátního on-line hlasování veřejnosti získaly cenu v celkové výši 189 840 Kč, konkrétně 150 000 Kč a balíček služeb v hodnotě 39 840 Kč. Pojďme si Pavlínu Štěpánkovou  vyzpovídat a zjistit, jaké skřítčí čáry za tím stály :)

Zpovídala: Petra Tabarová

V našem bleskovém rozhovoru jste odpovídala, že jste s projektem Mateřská školka skřítka Ostružinky začala, protože jste si chtěla splnit mnohaletý sen a také, že jste měla pocit, že je ten správný čas. To vás tedy intuice nezklamala! :-) Jaké jsou vaše pocity teď, když jste z Rozjezdů vyšla jako vítěz a porazila jste spoustu jiných zajímavých projektů?

Ohromná radost, pocit štěstí, nekončící obdiv a vděk mé rodině, manželovi. Zároveň naskočila i odpovědnost dotáhnout náš sen do zdárného konce nebo začátku?

Jak se vám podařilo nasbírat tolik hlasů, aby z toho bylo vítězství? Rozjela jste nějakou kampaň za účelem získání co nejvíce hlasů?

Založila jsem si FB, který mi před soutěží nebyl příliš sympatický. Ale pochopila jsem, že pro účely kampaně a samozřejmě i pro zdárný start školky je nezbytný. Oslovila jsem instituce, které mají něco společného s dětmi. Ať už to byla Rodina v centru, lesní mateřské školky, školky waldorfského typu, montessori hračky …. Dále jsem se zaměřila na téma příroda.

Naše školka bude přírodní, proto nás pro spolupráci oslovilo Ekocentrum Brniště.

Velký ohlas jsem zažila i v mé dosavadní práci, kde mě také báječně podpořili rodiče mých žáků, paní ředitelka naší základní školy, kolegyně a kolegové a samozřejmě i naši žáci.

Nebála jsem se oslovit i české regionální politické hnutí Starostové pro Liberecký kraj nebo Svazek obcí Novoborska. Nakonec naše školka bude službou pro veřejnost, je potřeba o ní vědět i v kruzích politických.

Učíte ve škole… Vzdáte se učení a budete se věnovat už jen školce, nebo to plánujete nějak skloubit dohromady?

Ve škole končím, v září mi nastupuje moje mladší dcerka Terezka do 1. třídy, ráda bych si toto období užila v klidu.  Se školou, kde jsem 8 let učila, se vlastně nerozcházím úplně. S paní ředitelkou jsme se domluvily na spolupráci formou příměstských škol v přírodě, naučných výletů nebo různých akcí pro děti, které jsou ve fázi příprav. Moc se na to všichni těšíme.

 

Vždy, když objevíme nějaký zajímavý projekt, který se ale bohužel realizuje daleko od našeho místa působení (Zlín), tak lituji, že něco podobného nefunguje i u nás. Přemýšlela jste i nad možností, že byste v budoucnu založila franchisové pobočky, nebo sama otevřela i školky na dalších místech v republice?

O tom jsem nepřemýšlela. V této době si myslím, že to není téma pro mě. Ale kdo ví….

Nejvíce energie teď věnuji naší školce, tvorbě naučné zahrady a přípravě náboru dětí.

Školka už ve Svojkově funguje, je to tak? Jak se jí daří? Zaznamenala jste díky popularitě v Rozjezdech zvýšený zájem?

Školka jako taková se rozjíždí od ledna 2016, ale vlastním životem začíná žít již 13. července formou příměstských letních táborů pro děti od 4-10 let. O tábory byl ohromný zájem, během 14 dnů byly plně obsazené.

Děti se mohou těšit na téma: LETEM SVĚTEM a FASCINUJÍCÍ SVĚT VČEL a HMYZU.

Rozjezdy a reklama na FB určitě zájem o školku zvýšila. Věřím, že nám tato soutěž pomůže i při jednání na úřadech, kde si v září chceme zažádat o zařazení do rejstříku škol.

Dále si mi dostalo poděkování od vedení naší obce, že propaguji a reprezentuji naši krásnou vesničku Svojkov.  Je to pro mě srdeční záležitost. Narodil se tady můj tatínek a mně jako jediné z rodiny se podařilo po 50 letech do Svojkova vrátit. 

Pokračování rozhovoru najdete ZDARMA v e-magu Starting Up

Další příběhy

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.