Rozhovor s Petrou Pelus Haškovou o Dvě deci

Matka a podnikatelka v typicky mužském odvětví. To je Petra Pelus Hašková. Žena, která si umí dát „Dvě deci“.

Dvě deci vzniklo z francouzského Le Petit Ballon, což znamená “malá kulatá sklenička” a je to také zažitá fráze pro české “jdeme na deci”. Byly Vaše Dvě deci jen inspirovány tímto francouzským projektem nebo jste s ním nějak spříznění?

Vystihla jste to přesně. Francouzský koncept se nám natolik zalíbil, že jsme hledali český ekvivalent samotného názvu. A jedna decka nám přišla málo… Souběžně s tím jsme oslovili francouzskou společnost o spolupráci, což nám vyšlo.

K Francii máte blízko díky manželovi. To on Vám pověděl o Le Petit Ballon nebo jak jste se o projektu dozvěděla?

Manžel je sice Francouz přímo z oblasti Burgundska, ale o Petit Ballonu jsme se dozvěděli náhodou z internetu. Kromě nápadu se nám líbila jejich hravá grafika a videa. Oslovili jsme je a založili společně s kolegou Antoinem Dvě Deci. Chtěli jsme nabídnout stejnou službu jako francouzský koncept, tedy pro všechny, kdo jsou ztraceni v obchodech mezi množstvím lahví (tzv. „regálový komplex“), rozhodují se na základě ceny nebo etikety, rádi by se dozvěděli o víně víc, aniž by to bylo příliš složité. A především nechtějí skončit na webových stránkách, které nabízejí atraktivní ceny, ale nikdo předem víno neochutnal ani nehodnotil.

 

Vystudovala jste antropologii… To nemá moc společného s vínem ani s Vaší druhou prací v cestovní agentuře. Co Vás přimělo vrhnout se do podnikání a založit Dvě deci?

Určitě by šla vypracovat zajímavá antropologická studie s vinařskou tematikou, ale chápu, kam tím míříte. Podnikatelského ducha jsem zdědila po mámě a vlastně jsem začala podnikat v rodinném podniku už předtím. Založili jsme cestovní kancelář Hašek tour s.r.o. a otevřeli rodinný penzion s restaurací v Lipnici nad Sázavou. Dvě Deci jsem spustila s kolegou 10 let poté. Takže jsem již nějaké zkušenosti nabyla během podnikání a provozu rodinného penzionu, který nyní obstarává máma s bratrem.

V čem jsou Dvě deci jedinečné? Na jakém principu vlastně Vaše služby fungují?

Našim klientům, předplatitelům, Jean-Michel Deluc, francouzský sommelier, vybere vždy dvě láhve vína měsíčně ve dvou kategoriích. Balíček obsahuje i tištěný popis. Jde vždy o zásilky s překvapením. Ani my dopředu nevíme, pro jaký druh se rozhodne. Za kvalitu však ručíme. Řídí se samozřejmě i obdobím a vybírá druhy vín podle sezónnosti různých pokrmů. V období ústřic nebo chřestu najdete zajisté suché bílé, ke grilování červené. Na webových stránkách můžete shlédnout video ochutnávky ke každému vínu s českým komentářem. Je to zábavná a zároveň vzdělávací forma. Předplatitelé se tak dozvědí, odkud víno pochází, vše o jeho barvě, vůni, chuti i vhodném párování. Na našem blogu pak zveřejňujeme různé tipy a doporučení, recepty, informace a novinky ze světa vína. Jak třeba párovat víno se sýrem nebo čokoládou…

Přizpůsobujeme se aktivnímu životnímu stylu našich zákazníků a chceme jim přinést kromě ochutnávání dvou láhví za měsíc radost z toho, že mohou poznávat něco, co mají rádi a vzdělávat se ve víně tím nejpříjemnějším možným způsobem.

A pokud si chcete víno jen tak otestovat, můžete si na našem E-shopu koupit jen lahev a přesvědčit se.

Pokračování najdete v červnovém e-magu Starting Up

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
phillipe Quick response :
nebo Whatsapp: + 33751364257
Hello, I am an individual who offers loans internationally . S kapitálem?
který bude použit k poskytování úvěrů mezi jednotlivci v krátkodobém i dlouhodobém horizontu v rozmezí od 5000 do 900.000 pro všechny vážné lidi, které to skutečně potřebují, úroková sazba je 3% ročně .Poskytuji finanční půjčky, půjčku na investice, půjčku na auto, osobní půjčku . Jsem k dispozici pro splnění své klienty v trvání maximálně 3 Dny po přijetí vaší přihlášky.Nikdo není vážně zdržet se hlasování.
2.10.2019 12:02 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.