Rozhovor s Markétou Pavleje o Kitchenette pro e-mag Starting Up

Je maminka, autorka kuchařky, majitelka e-shopu, fotografka, blogerka a určitě bychom našli ještě desítky dalších rolí, které se stejnou bravurností obstarává. Seznamte se, Markéta Pavleje a její Kitchenette.

Váš blog je dámskému osazenstvu naší redakce znám už nějakou dobu, ale teprve až po založení Kitchenette shopu se náš zájem přetavil i do profesní roviny, díky kterému vás teď můžeme zpovídat. Co vás vedlo k založení e-shopu, kde prodáváte (cituji vaše slova) “krásné věci”?

Bylo to vydání kuchařky. Protože jsem se rozhodla vydat ji na vlastní náklady, řekla jsem si, že se ji alespoň částečně pokusím i prodat sama, že to je šance, jak na jejím vydání neprodělat.:-) A pak se nabalovaly další a další produkty, které mám ráda, líbí se mi a připadaly mi těžko dostupné v našich končinách. Také se mě na ně čtenáři třeba ptali.)

Nasvém blogu píšete: “Možná dnes lidi potřebují zase za věcmi cítit více života, opravdovosti, a ne umělý, neosobní systém, aby mohli znovu důvěřovat.” Znamená to, že je potřeba dát věcem lidskost a stavět projekty nejen na vidině zbohatnutí, ale především s ohledem na to, aby z nich čišela radost a láska k tomu, co dělám?

Přesně tak! Myslím, že jsou lidi už hodně citliví na neosobní a manupulativní jednání. Toto jsem napsala jako úvodní slova k blogu. Ale platí to stále a i filosofii shopu takto vidím. Pokud přivezeme nějaké zboží, které nám nepřipadá dostatečně dobré a kvalitní, tak i když je o něj zájem, dále jej neobjednáváme. :-)

Jak na blogu, tak e-shopu máte krásné fotografie. Máte nějaké vzdělání ve fotografování a foodstylingu nebo je to váš přirozený talent? Jak velkou váhu přikládáte vizuální stránce toho, co v Kitchenette vytváříte?

Fotografii ani foodstyling jsem nijak nestudovala, i když jsem párkrát málem začala. Vždy mě to bavilo a vždy jsem chtěla v životě dělat něco kreativního a výtvarného. Samotná fotografie mě přitahovala od dětství stejně tak jako vaření, tak se tak spojily obě mé vášně. :-)

Pokračování rozhovoru najdete v e-magu Starting Up pro předplatitele

Zpovídala: Barbora Mazochová

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.