Rozhovor s Jakubem Rožem

Byznys rozjel ještě jako náctiletý a dnes, kdy je mu 22 let, řídí celkem tři firmy. Jakub Rož patří do dravé generace Z, a i přes stůj nízký věk, toho o podnikání ví hodně.

Vaši byznys kariéru odstartoval projekt Školní sešit, který jste založil ještě jako náctiletý. Je pravda, že zpočátku byl projekt zamýšlen jako neziskový (řešil jste jím svůj vlastní problém se školními zápisky), a až postupem času jste jej začal monetizovat? Jak to všechno vlastně bylo?

Ano, projektem jsem řešil svůj vlastní problém – nerad jsem nosil do školy sešity a učebnice a ještě více nerad jsem psal rukou. Zároveň většina spolužáků již do školy nosila notebooky, takže mě to inspirovalo udělat nástroj, který dovolí zapisovat si poznámky do notebooku a dokáže je dobře třídit, aby se v nich ani po roce student neztratil.

Rozjelo se to řetězovou reakci, služba se šířila po Facebooku doslova raketově. Nasbírali jsme myslím prvních 10 000 uživatelů v prvním měsíci. A od té doby to jede pořád dále.

V jaké fázi je projekt teď? Co máte v plánu s aplikací Školní sešit do budoucna?

Momentálně projekt stále funguje, nicméně už se mu více nevěnujeme několik let. Primárně z důvodu velmi těžké monetizace, nedokázali jsme firmu přelomit do zisku. Nicméně uživatelé stále rostou, máme dnes největší nárůsty ze severní Ameriky a Asie.

 

Jakým dalším projektům se aktuálně věnujete?

Většinu času věnuji vlastní digitální agentuře Flow Media. Vytváříme online projekty na zakázku pro naše klienty. Kompletně od začátku až do konce. Mezi naše klienty patří např. DHL, Český Rozhlas, BRIT, Vodafone, 7Camicie, Ondrášovka a spoustu dalších.

Dále aktuálně pracuji na nové společnosti KdeNakoupim.cz. Velmi brzo spustíme nový porovnávač potravinových e-shopů. V tom vidím velký potenciál, je to business, který obecně roste v řádu stovek procent měsíčně. A my chceme Čechy ještě více naučit nakupovat potraviny online.

Pokračování najdete v březnovém e-magu Starting Up

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
phillipe Quick response :
nebo Whatsapp: + 33751364257
Hello, I am an individual who offers loans internationally . S kapitálem?
který bude použit k poskytování úvěrů mezi jednotlivci v krátkodobém i dlouhodobém horizontu v rozmezí od 5000 do 900.000 pro všechny vážné lidi, které to skutečně potřebují, úroková sazba je 3% ročně .Poskytuji finanční půjčky, půjčku na investice, půjčku na auto, osobní půjčku . Jsem k dispozici pro splnění své klienty v trvání maximálně 3 Dny po přijetí vaší přihlášky.Nikdo není vážně zdržet se hlasování.
2.10.2019 12:20 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.