Rozhovor s Hanou Rolincovou o čepicích Roli

Jak skloubit mateřskou a podnikání? Hana Rolincová je majitelka marketingové společnosti RM marketing a v jedné osobě i matka na mateřské dovolené, která se rozhodla si tento čas zkrátit podnikáním. Povídali jsme si s ní o tom, jak se jí daří uplatňovat marketingové poučky ve vlastním byznysu – e-shopu se speciálními čepicemi Roli.

Paní Rolincová, vy jste další ukázkový případ, kterak matka na mateřské obohatila trh o výrobek, který jí na něm chyběl. Jak to bylo s Vaším nápadem na čepice Roli a v čem jsou vlastně jiné?

Jsem již od přírody činorodý a podnikavý člověk. Stále kolem sebe vidím výzvy a příležitosti posouvat věci dál. Slíbila jsem si, že u svého dítěte se pokusím zůstat aktivní matkou v pohybu. Má dcera byla pohodové dítě a stejně jako já nadšená všemu novému. Rády jsme chodily na delší procházky a postupem času následovala i turistika s dětským nosítkem, jízda na kole s dětskou sedačkou, vozík za kolem, dětská přilba apod. V tu dobu mi vyvstala potřeba nasadit Elišce čepici, která se netočí a opravdu sedí na první dobrou a sedí i pod přilbu! Nejlépe bez uvazování a se střihem, který řeší i zakrytí uší u dítěte. V obchodech nebyl výběr. Byla jsem překvapená, že dosud nikdo neřeší výrobu čepice pod přilbu pro děti. Vhodný produkt jsem nenalezla u českých ani světových výrobců. S praxí aktivní maminky na rodičovské dovolené jsem ovšem viděla širší využití a vymyslela jsem pro výrobek další vychytávky jako:

 
  • reflexní proužek kolem hlavy = bezpečnost a vyšší viditelnost,
  • otvor na culík tzv. „culíkovka“ pro holčičky aneb i s culíkem sedí :-)
    PS: nemusíme u toho používat gumičky do vlasů = netahají nás vlasy, nebolí hlava...
  • čepici bez šňůrek, která drží na hlavě a netočí se ani při pohybu dětí
  • použití kšiltu u čepice Roli uzpůsobeného pro aktivní pohyb (měkkost a velikost = nebrání ve výhledu)

Čepici Roli jsem si oblíbila na všechny venkovní aktivity. Přestala jsem se starat o vítr, o neustálou úpravu čepice, zrakovou kontrolu, zda čepice Roli je, kde má. Užívaly jsme si s dcerou samy sebe a radosti z pohybu!

Co všechno jste musela zařídit, abyste mohla začít vyrábět a prodávat čepice?

Kdyby mi někdo na startu řekl, co vše budu muset vyřešit, asi bych do toho nešla. Bohužel jsem se s nadšením mně vlastním pustila do zcela nového oboru. Vtip je v tom, že já nic hotového nedovážím a ani nepřekupuji, Roli je nový výrobek! Dnes tyto zkušenosti využívám při marketingovém poradenství a mým klientům ukazuji na našich datech, co je bude čekat :-)

Projekt Roli se zabývá úplně novým výrobkem a celkovým vývojem značky. Je zázrak, kde dnes stojíme. Startovala jsem několikatýdenním studiem informací na internetu, vyhledáváním dodavatelů textilu a dalších doplňků. Studiem legislativy, povolení, patentů, střihů a sestavením velikostí, testováním materiálů apod. Musíte si vše nastudovat a promyslet, včetně zákonem daných podmínek pro výrobky u dětí do 3 let. Česká republika spolu se Slovenskem jsou jedny z mála zemí, které mají velice přísné podmínky. Proto veškeré použité materiály na výrobky Roli spadají pod velice přísné zákony, a to:

- zákona č.258/2000 Sb., O ochranně veřejného zdraví
- Vyhlášky č. 84 Ministerstva zdravotnictví o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do 3 let, Sb., ze dne 27. února 2001 v platném znění.

Základem je umět si vše spočítat. Vymyslet nejen marketing, ale i spojení s obchodem. Zde vám mohou pomoci kontakty na prodejní kanály. Pohybujete se v maloobchodě, a to je diametrální rozdíl od nabízení služeb. Výsledkem jsou zkušenosti nabyté z praxe, které vás posunou dále a dokazují vašim klientům, že nejste marketér z knih a pouček, ale z praxe.

Pokračování najdete v květnovém e-magu Starting Up

Diskuze k článku

Přidat komentář
phillipe Quick response :
nebo Whatsapp: + 33751364257
Hello, I am an individual who offers loans internationally . S kapitálem?
který bude použit k poskytování úvěrů mezi jednotlivci v krátkodobém i dlouhodobém horizontu v rozmezí od 5000 do 900.000 pro všechny vážné lidi, které to skutečně potřebují, úroková sazba je 3% ročně .Poskytuji finanční půjčky, půjčku na investice, půjčku na auto, osobní půjčku . Jsem k dispozici pro splnění své klienty v trvání maximálně 3 Dny po přijetí vaší přihlášky.Nikdo není vážně zdržet se hlasování.
2.10.2019 12:06 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.