Rozhovor o Paletky.cz

Nábytek z palet teď hodně letí. Na Facebooku se dají najít tisíce obrázků, podle kterých si kutilové mohlou vyrobit svůj vlastní kousek. Ti méně zruční si pak můžou koupit paletový nábytek třeba od Paletky.cz. Tento start-up je stejně pohledný, jako nábytek, který vyrábějí. Na naše všetečné otázky odpovídala zakladatelka Hanka Krupová.

S Paletkami jste začala v těhotenství. Čím jste se živila předtím?

Byla jsem čerstvě po ukončení druhé vysoké školy a protože jsem studovala 2 školy najednou, neměla jsem žádnou praxi, krom studijních stáží. Snažila jsem se dohnat ji a proniknout do pražské umělecké scény, kde jsem aktivity dělala zcela zdarma.

Dovzdělávala jsem se taky za grafika, dělala jiným grafikům pomocnou ruku. Prodávala jsem taky 3 měsíce v specializovaném obchodě, abych pochopila, že jsem až moc pro-aktivní, pro-klientská, přátelská ke všem typům příchozích lidí, že mám nápady věci zlepšovat a nemám ducha na intriky, které se tam děly. Díky tomu jsem pochopila, kde mám silné vlastnosti a že bych měla podle hesla “vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá” vyhledávat své vrány.

 

Myslím, že jste se trefili do trendu, kdy lidé stále víc slyší na ekologické výrobky. Co bylo důvodem k tomu, že jste se začali zajímat o nábytek z palet? Za jakých okolností vznikl nápad na výrobu nábytku z palet?

Já věřím, že to není jen trend. 21. století bude stoletím ekologie. Když bydlíte mimo velká města, blíž přírodě, nemusíte si tristní situaci Země připouštět… ale ona na tom opravdu není dobře, o tom prostě není pochyb.

Náš příběh je jednoduchý: když jsem byla těhotná, stěhovali jsme se a potřebovali postel. Díky těhotenství jsem věděla, že chci zdravou celodřevěnou postel s futonem a bez lepidel. Nejlépe, abychom si ji mohli vyrobit sami… Napadly nás palety jako lehce složitelné, bez nutnosti lepidla a celodřevěné. A že nebyl prostor, kde bychom si postel mohli vyrobit, znamenalo, že by bylo fajn nějaký takový DIY projekt v Praze rozjet.

Primární bylo uspokojit svoji potřebu po zdravé posteli a umožnit to lidem jako jsme my. To, že začneme zachraňovat palety z Japonska a krásných zdravých dřevin, to přišlo až v závěsu, ale hned jsme věděli, že já se do toho pustím naplno a můj muž při práci taky. Přetvářet nepotřebné jednocestní palety v kvalitní nábytek, to nám dává smysl.

Pokračování najdete v květnovém e-magu Starting Up

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
phillipe Quick response :
nebo Whatsapp: + 33751364257
Hello, I am an individual who offers loans internationally . S kapitálem?
který bude použit k poskytování úvěrů mezi jednotlivci v krátkodobém i dlouhodobém horizontu v rozmezí od 5000 do 900.000 pro všechny vážné lidi, které to skutečně potřebují, úroková sazba je 3% ročně .Poskytuji finanční půjčky, půjčku na investice, půjčku na auto, osobní půjčku . Jsem k dispozici pro splnění své klienty v trvání maximálně 3 Dny po přijetí vaší přihlášky.Nikdo není vážně zdržet se hlasování.
2.10.2019 12:34 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.