Rozhovor: Liška mazaná

Liška mazaná je byznysový nickname pro dvě kamarádky – Petru a Terezu, které tak pojmenovaly své kurzy výroby přírodní kosmetiky. Přečtěte si, jak se jim daří prosazovat se ve světě byznysu s krásou.

Jak vás napadlo pořádat kurzy výroby přírodní kosmetiky? Inspirace někde ze světa?

V zahraničí, ale i v Česku, existuje spousta blogů s recepty na domácí kosmetiku, ale málokdo pořádá přímo kurzy. Líbila se nám myšlenka sdílet naše ozkoušené recepty s ostatními a přidat tomu ještě něco navíc. Lidi jsou často líní a dělá jim problém najít vnitřní motivaci a začít si doma sám/sama vyrábět, tak se je snažíme nadchnout na kurzech. Šíříme zprávu, že není třeba si kupovat drahou kosmetiku plnou chemikálií, ale že je to velmi snadné vyrobit si svůj vlastní krém, balzám na rty, ale i prací prášek. Důležité je především to, že si každý může přesně kontrolovat složení, kvalitu a poměr ingrediencí, to je u běžné kosmetiky téměř nemožné. Navíc je důležitý ten sdílený zážitek s ostatními a atmosféra, kterou na kurzu vytváříme,

Ověřovaly jste si nějakým průzkumem, jak velká bude poptávka nebo to prostě riskly?

Něco mezi. Péťa již dříve pořádala DIY workshopy, např. na výrobu balzámů na rty. Účastníky to zajímalo a bavilo. Chodili sice v malém množství, ale věřily jsme, že přijdou i na větší kurzy, kde se naučí hned několik postupů a dozví se spoustu informací. Snažily jsme se o sobě dávat vědět na různých marketech a ten přímý kontakt celkem zafungoval.

Proč právě kurzy a ne prodej vlastních přírodních “zkrášlovadel”?

Pro nás je právě důležitý ten vzdělávací aspekt, který v sobě kurz nese. Značek, které prodávají přírodní kosmetiku, je spousta. Raději předáváme myšlenku, že to jde i jinak, povíme účastníkům vše o ingrediencích, jejich vlastnostech a možnostech využití. Neprodáme jim pouze hmotu, o které se toho z obalu moc nedozví. Je to zážitek, a to je lepší, než si koupit krém. A taky nás to baví, potkáváme zajímavé a skvělé lidi.

 

Pokračování rozhovoru najdete v únorovém e-magu Starting Up

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
phillipe Quick response :
nebo Whatsapp: + 33751364257
Hello, I am an individual who offers loans internationally . S kapitálem?
který bude použit k poskytování úvěrů mezi jednotlivci v krátkodobém i dlouhodobém horizontu v rozmezí od 5000 do 900.000 pro všechny vážné lidi, které to skutečně potřebují, úroková sazba je 3% ročně .Poskytuji finanční půjčky, půjčku na investice, půjčku na auto, osobní půjčku . Jsem k dispozici pro splnění své klienty v trvání maximálně 3 Dny po přijetí vaší přihlášky.Nikdo není vážně zdržet se hlasování.
2.10.2019 12:18 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.