Rozhovor: LidskáSíla.cz

Mohli založit úklidovou agenturu, ale místo toho založili „Lidskou sílu“. Povídání o start-upu Lidskásíla.cz se zakladatelem Robertem Vojáčkem.

Impulsem, který odstartoval vznik LidskéSíly.cz, prý byla nepřítomnost Vaší přítelkyně. Bylo to tak? Konzultoval jste s ní Váš nápad?

Ano bylo to tak, konzultujeme spolu vše, takže i toto. Chtěl jsem dlouho založit vlastní business a tohle mi jako první přišlo, že má dostatečný potenciál na to, abych byl ochotný tomu obětovat část života.

Vaše přítelkyně Michaela je do projektu LidskáSíla.cz nakonec také zapojena - je provozní ředitelka a spoluzakladatelka. Jako semifinalistka České Miss se tak vrhla do úplně odlišných vod. To ji projekt tak zaujal nebo proč do toho šla s Vámi?

Míša celou dobu apeluje více k businessu. Už v 17ti letech byla trenérkou v call centru T-mobile a má za sebou krátkou kariéru obchodního zástupce. Takže je určitě správné využít jejích schopností. 

Stanovili jste si nemalé cíle – do konce roku 2015 tržby 3 miliony a letos chcete tržby dostat na 50 milionů. Potvrzuje Váš dosavadní vývoj, že tyto cíle splníte?

Zatím to vypadá dobře. Samozřejmě jsou před námi velké výzvy jako asi u každého startupu. Ale spíše na straně provozu a zvládnutí managmentu mnoha dam, než na straně marketingu.

Jaký byl rozjezd Lidské síly po finanční stránce? Ví se, že do projektu hned na začátku dal peníze Tomáš Čupr, nedávno pronikla na povrch informace o novém investorovi, díky němuž má Lidská síla tržní hodnotu 80 milionů korun. Jak se vám podařilo získat tak rychle investory? Myslíte, že by to šlo i bez nich?

Určitě by bez nich šla založit normální „úklidovka“, ale bez investora nezaložíte úklidový monopolJ.  Na investory máme zatím štěstí, většinou nás oslovují sami od sebe. Ale nic si nenamlouváme. I když vám investoři budou říkat, jak investují do vás, a jak super jste tým, tak ve výsledku investují do toho růstu a potenciálu. Když nebudete růst, budete mít problém sehnat investora nebo přijdete o tolik procent, že de facto firma už ani nebude vaše.

Když rostete, tak nepotřebujete štěstí a získáte investici i s průměrným týmem a schopnostmi. Takže rada pro ostatní je, make it grow :)

 

Pokračování najdete v březnovém e-magu Starting Up

autorka Peta profilovka mala
Petra Tabarová
redaktorka portálu iPodnikatel.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář
phillipe Quick response :
nebo Whatsapp: + 33751364257
Hello, I am an individual who offers loans internationally . S kapitálem?
který bude použit k poskytování úvěrů mezi jednotlivci v krátkodobém i dlouhodobém horizontu v rozmezí od 5000 do 900.000 pro všechny vážné lidi, které to skutečně potřebují, úroková sazba je 3% ročně .Poskytuji finanční půjčky, půjčku na investice, půjčku na auto, osobní půjčku . Jsem k dispozici pro splnění své klienty v trvání maximálně 3 Dny po přijetí vaší přihlášky.Nikdo není vážně zdržet se hlasování.
2.10.2019 12:23 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.