Rozhovor: Fluffy Oak

Kdo by ho nechtěl – malý, ale zákaznicky úspěšný e-shop. Veronika Sedláková to dokázala. Její Fluffy Oak si našel své pevné místečko na trhu. V rozhovoru nebyla skoupá an slovo a prozradila, jak se jí to podařilo.

Veronika Sedláčková je mladá e-shopistka z Brna. Založila si obchůdek s párty potřebami, který navázal na její úspěšný blog, kde se zabývala touto tématikou.

Co vás přivedlo k prodeji párty potřeb? A kdy to bylo?

Už asi před 5 lety, kdy mě pohltil trend DIY a DIY párty a svateb, tak to bylo ono a říkala jsem si, že ty krásné věci jako washi pásky, papírová brčka a nádobí, krásné ručně vyráběné bločky a přání musím mít a nabídnout i všem tady v Česku.

Jako první vznikl blog, kde jsme se dělili s lidmi o DIY nápady a pak e-shop s produkty, které v České Republice téměř nebyly a já je zde chtěla začít prodávat, protože jsem si myslela, že to stojí za to a lidem se to bude líbit :-)

Co si máme představit pod pojmem Fluffy Oak? Načechraný dub? :-)

Přesně tak! Ono to úplně nějaký význam nemá. Když jsme přemýšlela, jak nazvat svůj blog, tak jsem si udělala takový „brainstorming“ se slovy, co mě napadly a pak z toho vylezlo Fluffy Oak. Fluffy je z prního dílu Harryho Pottera jméno obřího psa se třemi hlavami – Chloupek a Oak je z jedné scénky ze seriálu Black Books, protože Harryho a Black Books mám moc ráda. Takže tak nějak nám název Fluffy Oak vznikl.

E-shopů, které byly vytvořeny na základě úspěšného blogu, jsou v současné době mraky. Vzešel i váš e-shop až jako následovník blogu, nebo to bylo jinak?

 

Ano, e-shop vzešel z mého blogu zhruba po dvou letech fungování.

Články na vašem blogu jsou odněkud převzaté nebo jsou to vaše vlastní kreativní nápady?

Vše, co je na blogu je moje práce, od fotek až po samotné DIY. Ale samozřejmě je tam plno věcí, kterými jsem se inspirovala na ostatních zahraničních blozích a třeba jsem to konkrétní DIY, které mě tak nadchlo, chtěla vyrobit a ukázat i lidem na svém blogu v pozměněné verzi.

Obrázky, které je možné vidět na blogu, jsou jako dělané pro Instragram, přesto jsem tam  Fluffy Oak nenašla. Neuvažujete o využití této aplikace, jakožto lákadla na svůj e-shop?

Instagram už je dávno v řešení, ale bohužel na Instagram nejdou dát dva propojené účty, které se dají lehce přepínat, takže je to trochu složité. Já mám svůj osobní Instagram, kde dávám fotky, co se týkají Fluffy Oak a vždy k nim dám i hashtag #fluffyoak. Ale určitě v blízké době založíme i Fluffy Oak účet na Instagramu, je to opravdu velmi populární teď pro e-shopy a já sama Instagram používám pořád.

Našla jsem váš obchůdek na Fleru – sice úplně vyprázdněný, ale je tam. Začínali  jste, stejně jako mnoho dalších kreativců, na Fleru? Doporučili byste tento portál pro rozjezd byznysu?

Ano, pořád účet na Fleru mám. Je to velká minulost, kdy jsem ještě ani neměla blog. Bylo to v době, kdy mě chytly DIY výrobky, a tak jsem se rozhodla, že tam začnu prodávat svoje vyrobené věci. Ale mělo to krátké trvání, kdy jsem tam dala asi tři věci a pak jsem zjistila, že v podstatě nechci budovat žádnou manufakturu, ale spíš mě to táhlo k prodeji zahraničního zboží :)

Fler bych určitě doporučila začínajícím výrobcům, hlavně těm, kteří mají svoje vlastní věci a chtějí je začít prodávat. Je to taková pěkná cesta do začátku, kdy vám stačí založit účet a začít prodávat.

 

Na čem je podle vás založen předpoklad pro úspěch blogu/e-shopu?

Z mého pohledu na současnosti a odhadnutí budoucnosti. Že prodáváte nebo píšete o věcech, které jsou právě trendy a vaše čtenáře nebo zákazníky zajímají. Taky jsou důležité kvalitní a hezké fotky, které ten produkt dobře prezentují a samozřejmě samotný produkt.

A je pravda, že musíte dát i něco navíc, něco ze sebe, co ten e-shop nebo blog něčím obohatí a dá mu autentičnost s „vlastním příběhem“. To na tom dělá to výjimečné.

Pokračování rozhovoru s Veronikou najdete ZDARMA v e-magu Starting Up

Další příběhy

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.