Příběhy neúspěšných: Známé tváře, kterým nevyšlo podnikání

Ne každému, kdo sklízí úspěchy na jiných polích působnosti, se musí vydařit také podnikání. Zvláště lidé, jejichž tváře jsou vám dobře známé ze stříbrného plátna nebo koncertních pódií, se velmi rádi a ochotně vrhají také na dráhu podnikatelskou.

Příběhy neúspěšných

Být celebritou ještě automaticky neznamená dosáhnout úspěchu i v podnikání.

Ten totiž stojí na vhodném podnikatelském nápadu, dobrých předpokladech k podnikání a v neposlední řadě na kvalitní přípravě na podnikání.

Poučte se z příběhů neúspěšných…

 

Nicky Hilton

Plán Nicky Hilton rozjet rodinný byznys skončil fiaskem. Rozhodla se postavit hotel s 94 luxusními pokoji na Ocean Drive v Miami. Její záměr byl jednoduchý – pronajímat pokoje za 1000 dolarů ve dnech, kdy se v Miami konal Super Bowl. Nakonec nebyl hotel ani dostavěn.

Natalie Portman

Příběhy neúspěšných - Natalie Portman

V roce 2008 se filmová hvězda Natalie Portman rozhodla potěšit vegany výrobou speciálních bot. Jeden pár takových bot ovšem stál 275 dolarů. Ani ne o rok později musela její firma kvůli nízkým prodejům skončit.

Zdroj obrázku: Coquette.blogs.com

Kim Basinger

Americký stát Georgia se měla stát Las Vegas jihu. Jenže začít provozovat město pro turisty není tak jednoduché, jak si známá herečka Kim Basinger myslela. Ještě předtím však koupila město Braselton se 400 obyvateli za 20 milionů dolarů. Po dvou letech snažení ho však musela za pouhý milion opět prodat.

Sestry Kardashianovy

Sestry Kardashianovy

Americké televizní hvězdičky Kardashianovy se rády chlubí svým „K“, a na něm postavily i svůj nový byznys – kreditní karty. Nalákat měl hlavně teenagery a jejich rodiče, kteří chtěli mít útratu svých dětí pod kontrolou.

Nevyšlo to kvůli extrémně vysokým zaváděcím poplatkům (od 60 do 100 dolarů). Ani ne měsíc po vydání byla kreditní karta stažena z prodeje.

Zdroj obrázku: Creditcardchaser.com

Hulk Hogan

Ještě teď se hvězda filmu Ostrov pokladů Hulk Hogan snaží vyhrabat ze své špatné reklamy, ve které se snažil přesvědčit Američany, ať zbožňují těstoviny. V roce 1995 otevřel restauraci "Pastamania" v minnesotském nákupním centru a začal prodávat "Spaghetti-O" v plechovce. Za necelý rok bylo jeho podnikání konec.

Donald Trump

Příběhy neúspěšných - Donald Trump

Donald Trump dokázal jako byznysman vydělat miliony, i jemu se však všechno nevydařilo. Šlo o nápad prodávat jednotlivě balené steaky v úchvatných černo-zlatých krabičkách. Nemusí být ale všechno zlato, co se třpytí. Jeho záměr zcela propadl.

Zdroj obrázku: Twoplustwo.com

Suzanne Somers

Vrácení večeře do rodinného kruhu – to byla opravdu skvělá myšlenka. Herečka známá z amerického sitcomu Krok za krokem Suzanne Somers to však v roce 2006 naprosto nezvládla. Chtěla lidi přimět, aby si připravovali večeře podle receptů v její kuchařce. Její bývalý obchodní partner ji ovšem obvinil, že zneužila jeho koncept.

Shaquille O'Neal

Příběhy neúspěšných - Shaquille O'Neal

V roce 1994 vydala společnost Electronic Arts novou hru s jedním z nejlepších hráčů NBA Shaquillem O'Nealem. Shaquille, který se ve hře jmenuje Shaq Fu, měl za úkol pomoci dítěti, které unesla ďábelská matka. Hra byla vyhodnocena jako jedna z nejhorších vůbec.

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

Arnold Schwarzenegger, Demi Moore a další

Cokoli se týká Hollywoodu, přitáhne turisty. Na tomto principu vznikl řetězec restaurací Planet Hollywood po celém světě. Šéf celé akce Robert Earl rychle získal podporu hvězd jako Arnolda Schwarzenegger, Sylvester Stallone nebo Demi Moore. Ti však hned po zahájení provozu litovali, že do obchodu šli. Planet Hollywood sice ještě funguje, 70 restaurací však muselo být zavřeno kvůli hrozbě bankrotu v roce 1999.

Supermodelky

Příběhy neúspěšných - topmodelky

Ani Christy Tulington, Claudia Schiffer, Elle McPherson nebo Naomi Campbell kavárnu Fashion Café nemohly zachránit. Nápad byl dobrý, atmosféra příjemná, ale náklady ohromné. Tři roky po otevření v roce 1995 proto musela být kavárna, kde světové topmodelky předváděly módu, zavřena.

Zdroj obrázku: Modelinia.com

Don Johnson

Hvězda filmu Ďáblův advokát Don Johnson zbankrotoval poté, co jeho společnost Timber Doodle Glade Equity Venture padla. Dluhy se kupily, zažalovala ho i jeho banka, a nakonec málem přišel i o dům.

Jennifer Lopez

Příběhy neúspěšných - Jennifer Lopez

Jennifer Lopez jako podnikatelka selhala hned dvakrát. Jednou, když se ukázala její módní kolekce Sweetface jako úplný propadák, podruhé se jí pak nepovedla restaurace pro maminky.

Zdroj obrázku: Lauramartinez.wordpress.com

Britney Spears

Zpěvačka Britney Spears se také pokusila rozjet restauraci. Chtěla nechat Newyorčany ochutnat cajunská menu (recepty potomků Francouzů v Louisianě). Sklidila však samé špatné recenze, dokonce i stížnosti na porušení hygienických norem. Zavřít ji musela už po půl roce.

Steven Spielberg

Příběhy neúspěšných - Steven Spielberg

Steven Spielberg měl zůstat u režírování, jeho pokus vést restauraci se totiž nevyvedl. Restauraci s názvem Dive! otevřel v roce 1994 - vypadala jako ohromná ponorka a lidi lákala heslem "Zakuste hluboké moře". Zavřela po pěti letech.

Zdroj obrázku: Glamourvanity.com

Zdroj: Článek byl převzat ze serveru Investičníweb.cz – redakčně upraveno.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.