Příběh podnikajícího studenta: Kurzor

Když si Petr Gogolín v 16 letech přečetl knížku Roberta Kiyosakiho Bohatý táta, chudý táta, začal přemýšlet o podnikání a o principech, na základě kterých podnikání funguje. Od té doby si v podnikatelské problematice prohlubuje znalosti a zároveň je i uplatňuje v praxi. Dnes Petr studuje mezinárodní obchodní školu v Brně, je společníkem v internetové firmě Kurzor, s.r.o., kde má na starost obchod a marketing. Je ukázkovým příkladem úspěšného studenta – podnikatele.

Příběh o podnikání při studiu

Petr začal podnikat na střední škole, kde se dostal k prodeji spotřebních produktů americké společnosti. Nejen, že si brzy získal svou klientelu a zkušenosti s prodejem, ale díky spolupráci s velkou zahraniční firmou podpořenou vzdělávacím systémem, měl možnost všestranně rozvinout potřebné dovednosti pro podnikání, dostat se ke kvalitnímu mentoringu a zajímavé literatuře o podnikání a managementu.

Příprava na podnikání

Po ukončení vyšší odborné školy ekonomického zaměření v Brně se rozhodl pokračovat studiem na BIBS (Brno International Business School Brno), které mu doslova otevřelo dveře do světa managementu. Nejen, že měl možnost přístupu k dalším zajímavým materiálům a znalostem, ale hlavně prožil několik setkání s významnými osobnostmi českého podnikatelského prostředí a to mu významně pomohlo v budování své vlastní podnikatelské kariéry. Jednou z nich byla i podnikatelka Olga Girstlová, se kterou měl možnost spolupracovat a učit se tak manažerským dovednostem přímo od profesionála.

Začátky podnikání

Přibližně před rokem založil Petr společně se dvěma kamarády společnost Kurzor, s. r.o. která se zabývá vytvářením webů a internetových aplikací. Firma ve své činnosti klade důraz hlavně na kvalitně odvedenou práci s důmyslně promyšlenými mechanizmy, které zařídí, že objednaný web bude v praxi efektivní.

 

Firmu Kurzor vlastní tři majitelé, z nichž má každý stejný podíl na firmě a stejnou mzdu. K zahájení podnikání nebylo potřeba žádných zvláštních prostředků, ani kapitálu – všichni si vystačili s vybavením, které už vlastnili. Jedinou přímou investicí do začátku podnikání bylo zajistit pronájem kancelářských prostor a drobné provozní záležitosti.

Další výhodou při založení podniku bylo, že časově nenáročné studium na vysoké škole umožňuje Petrovi vlastní podnikání. Protože se chce podnikání věnovat i v budoucnu, chopil se příležitosti už za studia – je to nejvýhodnější cesta jak získat příjem a zároveň si připravit cestu do budoucna. Brigády tuto možnost z dlouhodobého hlediska nepřináší a bývají časově, stejně jako i fyzicky mnohdy náročnější za nízkou finanční odměnu.

Rozvoj podnikání

Kromě dvou společníků pracuje Petr Gogolín ještě s řadou odborníků, kteří se podílejí na grafických stránkách výsledných webů, na jejich designu, programování, obsahu tak, aby konečný produkt poskytl zákazníkovi kompletní balíček služeb, který už bude dobře fungovat dobře sám o sobě. Prvním klientem Kurzoru byla společnost 3M, která Kurzoru zadala vytvoření podstránky pro uvedení nových interaktivních tabulí do škol. Zakázku Kurzor získal přes výběrové řízení z několika málo firem, do kterých už byli doporučeni díky dřívější práci jednoho ze společníků pro 3M v minulosti. Další podobně významnou zakázku získala firma od společnosti ZLKL, která připravuje projekt ELBEE – unikátní kapotovaná čtyřkolka pro tělesně postižené. Nabídku od Kurzoru vybrali i přes její vyšší cenu právě proto, že jsme pozorně naslouchali jejich potřebám a strávili hodně času její přípravou.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.