Příběh mladých podnikatelů: „Snažíme se utéct z týdenního koloběhu v roli zaměstnanců.“

Dva nadšenci do silových sportů se pustili do boje se zavedenými firmami na poli posilovacích přístrojů. Jejich zbraněmi jsou design, kvalita a velká dávka motivace. Jak se jim prozatím daří?

Michal Štěpánek a Tomáš Melka: PROFITKO.CZ

Michal Štěpánek a Tomáš Melka vyrábí posilovací konstrukce pro crossfit, workout i domácí posilování, a to jak menší konstrukce jako jsou například hrazdy, bradla a žebříky, tak i velké konstrukce určené do posiloven. Svůj projekt www.profitko.cz s úspěchem prezentovali na Rozjezdech roku 2014.

Jejich nápad vznikl z jejich vášně. Jsou nadšenci do silových sportů (crossfit, workout, box…). „Spojili jsme naše největší záliby s našimi zkušenostmi z kovovýroby a projektování a rozhodli jsme se začít podnikat,“ upřesňuje Michal.

Asi prvním impulsem k tomu začít podnikat bylo vyhnout se týdennímu koloběhu v roli zaměstnanců. „Ráno vstát v 6:30, odsedět 10 hodin v práci a hurá utahaní domů – to není nic pro nás,“ přiznává Michal své pohnutky a dodává: „Hlavním důvodem je samozřejmě touha po realizaci vlastních snů a zužitkování našich dosavadních zkušeností. Dále finanční závislost jen na PROFITKU, ke které se chceme časem dopracovat.“

Od snu ke skutečnosti ale dlouhá cesta jest. „Při vzniku projektu jsme měli plány, kterými se budeme řídit a vize, kam se chceme ubírat. Měli jsme přesně naplánované, kdo se bude čím zabývat, na čem bude kdo pracovat a kolik nás to bude stát času. V průběhu příprav jsme ale zjistili, že plánovat sice můžeme, ale realita je trochu jiná. Přípravy nás stály spoustu času a práce navíc. Termíny spuštění webu a výroby jsme několikrát posouvali,“ vzpomíná na začátky PROFITKA Michal Štěpánek. „Zároveň jsme se ale ujistili, jak nás práce na projektu PROFITKO.CZ naplňuje, že nelitujeme ani jedné vynaložené minuty, a že jsme společně schopni vyřešit všechna úskalí, která nás ještě možná čekají.“

PROFITKO.CZ se zdá být novým větrem na trhu s posilovacími přístroji.  „Naší předností jsou barevné kombinace našich výrobků, jejich design, kvalitní materiály a samozřejmě zpracování. S těmito prioritami jsme do našeho projektu šli – chceme vyrábět stylově, funkčně a kvalitně. Vyrábíme pro sportovně založené jedinci, kteří si rádi zacvičí i doma třeba jen na hrazdě nebo v domácí posilovně, kterou jsme schopní každému zákazníkovi navrhnout a následně vyrobit podle jeho možností a požadavků. Do posiloven a fitness center dodáváme větší konstrukce s širokou škálou využití,“ shrnuje Michal.

Jedna z nejdůležitějších věcí je pro něj komunikace se zákazníkem. „Komunikací vše začíná, ale někdy i hned končí, a protože vyrábíme konstrukce i na zakázku, je pro nás důležité být pro zákazníka co nejvíce k dispozici a snažit se mu vyjít maximálně vstříc.“

Další prioritou a cestou, jak získat zákazníky na svoji stranu, je použití kvalitních materiálů a preciznost při výrobě konstrukcí, protože jen tak se jim může podařit prosadit se ve velké konkurenci. „Protože jsme teprve v začátcích, naším hlavním cílem je dostat se do podvědomí široké veřejnosti a postupně se stát předním českým výrobcem konstrukcí pro silové sporty,“ prozrazuje Michal své plány.

Přestože se PROFITKU zatím věnují jen ve volném čase a stále oba chodí do zaměstnání, budoucnost vidí v jasných barvách. „Motivace máme dostatek, stejně jako inspirace a sil,“ dodává na závěr Michal. A nám nezbývá, než přát, aby to tak zůstalo.

Další inspirativní příběhy

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.