Podnikatelský příběh: Správná podprsenka

Karolina Tomascová pomáhá ženám najít padnoucí podprsenku. Začala podnikat již ve svých 21 letech a s maminkou Irenou vytvořily vlastní rodinný podnik. Obchod Správná podprsenka má nyní dvě pobočky v Praze a do budoucna by se měly obchody rozšířit také do dalších českých měst. Karolina nám svěřila svůj podnikatelský příběh a vypráví, jak se vlastně k „podprsenkám“ dostala.

Když nám pak zákaznice nechá na internetu nějaké milé hodnocení, vždy nás to zahřeje u srdce. Pokud děláte něco, co opravdu milujete, nejsou odměnou jen zisky a peníze>. Pro mě je úspěch podnikání často i jedna jediná zákaznice, která se v kabince rozbrečí štěstím, protože poprvé v životě má na sobě podprsenku, která jí dobře sedí. Potom si může člověk opravdu říci, že to, co dělá, má nějaký smysl. Možná vás napadá, proč je nákup podprsenky pro ženy často tak emotivní záležitostí. Už se nám mnohokrát stalo, že jsme obsluhovaly ženy, které celý život zvažovaly plastickou operaci poprsí. V obchodech je kvůli větší velikosti nedokázal nikdo obléknout a prakticky se musely pořád trápit s bolestmi zad a krční páteře a svoje bujné poprsí se snažily co nejvíce skrývat. Spousta z nich se navíc operace bála, jelikož s sebou takový zákrok nese značná rizika. Věřte mi, taková zákaznice když konečně najde podprsenku, která jí od věčné bolesti uleví a dokonce v ní prsa vypadají o něco menší, se zkrátka slzičkám neubrání.

Velkou odměnou pro nás pak bylo umístění v anketě Prahy 8 „Nejlepší na Osmičce“, kde jsme v roce 2014 získali krásné druhé místo v kategorii Krása a relaxace. V současné době má Správná podprsenka dva kamenné obchody v Praze a internetový obchod, kde nabízíme online poradenství. Do budoucna bychom s maminkou rády rozšířily naše obchody také do dalších měst. Víme, že o to mají zákaznice velký zájem, ale nechceme tím ublížit našim současným prodejnám.

 

Spodní prádlo se pro mě stalo obrovskou vášní a láskou. Jakýkoliv nový produkt, který chceme v našich obchodech prodávat, s Irenou osobně zkoušíme a vybíráme. Pravidelně každého půl roku navštěvujeme veletrh spodního prádla v Paříži a nakupujeme podprsenky z aktuálních kolekcí. Na posledním veletrhu jsem měla možnost se potkat se švédskou topmodelkou Victorií Silvstedt, která navrhuje svoji kolekci spodního prádla. Byl to pro mě jedinečný zážitek a vůbec celý veletrh je v našem oboru takový „ráj na zemi“.

Co vám podnikání dalo a vzalo? Jaké máte poselství pro začínající podnikatelky?

Když jsem se rozhodla podnikat, bylo mi jasné, že to nebude procházka růžovou zahradou. Často je to ale opravdu velká dřina. Téměř dva roky jsme byly s maminkou na všechno samy. Jediné naše volno bylo o Vánocích a pár dní v létě. Kdo si myslí, že podnikatelé si celý den sedí za stolem s nohama nahoře, je opravdu na omylu. Začínajícím podnikatelům bych doporučila sundat růžové brýle a uvědomit si, že podnikání není žádná vůbec sranda. Je to jen o vás, jak moc se do podnikání vložíte. Ovoce to přinese, ale někdy si na něj musí člověk zkrátka chvíli počkat. Začátky bývají náročné a vyčerpávající, ale osobně věřím, že každý, kdo do podnikání vloží alespoň trochu ze sebe a má svoji práci rád, je na dobré cestě k úspěchu. Pak už je to jen o tom vytrvat a nevzdat to. Život nám občas hází klacky pod nohy, důležité je se umět zvednout, když zakopneme a pokračovat dál…

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
Irena Frnková To je super nápad. Řada žen neví, jak si má podprsenku vybrat, takže si myslím, že tento nápad sklidí velký úspěch. Já nosím momentálně kojící podprsenku z https://www.happymum.cz/ . Prsa se mi v těhotenství a po porodu zvětšila, tak jsem si musela koupit tři podprsenky, než jsem si koupila konečně tu, která mi dobře sedí. Doufám, že se mi po kojení prsa zase vrátí do původní velikosti.
14.11.2019 14:41 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.