Nejrozsáhlejší rozhovor s vítězkou Rozjezdů roku 2014 Zuzanou Kubíčkovou z Mojí dílny

O těžkostech rozjezdu Mojí dílny. O tom, jak se jí podařilo za půl roku přilákat na Facebook přes 2 000 fanoušků. O tom, proč odcházejí její zákazníci spokojení. O tom, proč se jí dotkl novinový titulek „Žena zvítězila“. Tato éterická podnikatelka má rozhodně co říct. A navrch jen tak mezi řečí přidá jeden skvělý nápad na podnikání.

Zuzka Kubíčková je prototypem mladé úspěšné podnikatelky, nechybí jí úsměv na tváři, svému projektu věří a dělá ho srdcem, což nejde přehlédnout. Dokazuje to i to, že do našeho rozhovoru
v jednu chvíli vstupuje návštěvnice kavárny s pochvalou, že je to opravdu moc hezké prostředí. Pohodlně seusaďte, začínáme.

Je pravda, že Moje dílna se narodila teprve letos v únoru?

Ano je to pravda. Teď se nám celkem daří, ale jestli je to výhrou v Rozjezdech, přirozeným nárůstem nebo za to můžou prázdniny, to zatím nejsem schopna dekódovat. Cestu si k nám teď najde asi 200 zákazníků týdně.

Kdy jste začala vážně uvažovat o tom, že byste mohla dělat něco takového jako je vlastní podnikání a co byl ten poslední impuls, který vás přiměl říct „Jdu do toho!“?

Už na vysoké škole jsem uvažovala, že bych mohla dělat něco sama na sebe. Chyběl mi ale nápad a přemýšlela jsem o tom ve smyslu, v čem bych mohla podnikat, aby mě to uživilo. Samozřejmě mě napadla spousta věcí, ale ničeho jsem se nemohla chytit, protože to nebyla citová záležitost.

 

Ještě při škole jsem ale dostala zajímavou nabídku práce, a tak jsem ji přijala. Dlouho poté, asi před rokem, mi jeden kamarád řekl, že se svou energií a potenciálem mám předpoklady k tomu, abych dokázala něco většího, co by mě bavilo a mělo i přínos. Sama jsem cítila, že mám rezervy, které nevyužívám, a že se v zaměstnání vlastně „flákám“, a tak jsem se rozhodla mít oči otevřené a pokud mě něco chytne za srdce, budu svoji energii investovat.

A ono přišlo. Nedlouho potom přišla kamarádka z Pardubic Martina Moličová s nápadem na kreativní dílnu. Její nápad otevřené dílny mě nadchnul. Okamžitě jsem jí nabídla partnerství a ona jej přijala. Vypracovaly jsme společně koncept do té podoby, ve které vlastně teď je, a chtěly si dílnu otevřít v Pardubicích. Já jsem si ale záhy uvědomila, že se v Pardubicích nechci uvázat na několik dalších let. Toužila jsem se vrátit do rodného Zlína a začala jsem se tedy pomaličku dívat po zaměstnání. Ale v myšlenkách na dílnu už jsem byla příliš daleko, a ačkoliv jsem měla strach podnikat sama, rozhodla jsem se to risknout. S Marťou jsme se domluvily, že otevřeme každá svoji pobočku a že se budeme vzájemně podporovat. Já jsem otevřela Moji dílnu ve Zlíně v polovině února a Marťa Tvoji dílnu v Pardubicích na začátku dubna a obě si žijí svým životem. Každá je trošku jiná, ale základ mají stejný.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Kajak To je dobre no
23.11.2014 14:53 | Odpovědět
Kajak podle me aspon
23.11.2014 14:55 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.