Návraty: Zuzka Kubíčková a Moje dílna

V prvním vydání prvního ročníku Starting Up se Zuzka Kubíčková rozhovořila o svém, tehdy ač –start-upovém, tak oceněném v Rozjezdech roku 2014 – projektu Moje dílna. Na začátek druhého ročníku jsem ji poprosila, aby nám pověděla, co se za rok změnilo.

Autor: Barbora Mazochová

Dobrý den, Zuzko, jak se aktuálně Mojí dílně daří?

Dobrý den, děkuji, daří se nám moc hezky a práce nás baví. Přicházejí k nám stále noví zákazníci, kteří se o Mojí dílně dozvídají díky pozitivním referencím a to nás moc těší. Od začátku bylo naším posláním dělat lidem radost a přinášet jim smysluplné aktivity, a to se nám daří.

Podařilo se vše tak, jak jste si před rokem plánovala?

A co jsem před rokem plánovala? :-) Naše plány se neustále mění. Většina z cílů, které jsme měli před rokem, už jsou teď jiné. Ale ty, na kterých pracujeme, se vyvíjejí k naší spokojenosti. Přizpůsobujeme se tomu, co aktuálně považujeme za důležité a nasloucháme našim klientům. Jsme živým organismem, který pluje ve vodách lidské tvořivosti a kreativity a na původních cílech, které jsme vyhodnotili, jako nedůležité, nelpíme. Jsme teď a tady.

Jaké jste za uplynulý rok fungování Mojí dílny musela řešit podnikatelské problémy?

Ty, které jsem řešila nejintenzivněji, byly dva – sezónní výkyvy návštěvnosti a spolupracovníci.

Až teď, po roce fungování, pociťujeme sezónnost. S hezkým či horkým počasím zaznamenáváme odliv zákazníků, což ale považuji za přirozené. Těžko se nám konkuruje jiným formám trávení volného času, jako je zahradničení, nebo pobyt u vody. A proto se raději přizpůsobujeme. O horkých prázdninových sobotách zkracujeme provoz a čerpáme síly na podzim a předvánoční dobu, kdy tvoříme nejraději.

 

Zjistila jsem také, jak zásadní je v podnikání volba spolupracovníků. A to těch nejbližších – zaměstnanců, ale i dodavatelů. Více teď důvěřuji své intuici, která vám ve vztahu s lidmi nejvíce napoví. Učím se jistit si záda a nebýt příliš důvěřivá. Neztratila jsem důvěru v lidi, jen jsem opatrnější, a to je myslím dobře. 

Pokračování rozhovoru najdete ZDARMA v e-magu Starting Up

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.