Margareta Křížová: „Prostě to zkusit“

Tuto dámu není třeba dalekosáhle představovat. Podnikatelka, která miluje start-upy, a to hlavně ty netechnologické. Měla jsem tu čest ji pro vás vyzpovídat. Snad mi dáte za pravdu, že to stálo za to ;-)

Co byl stěžejní okamžik Vaší kariéry/profesního života, bez kterého byste dnes nebyla tam, kde jste?

Byla to trochu moje drzost, když jsem na pohovoru v americké advokátní kanceláři tvrdila, že umím faxovat a ovládám Wordperfect. Fax jsem před tím viděla několikrát zdálky a o Wordperfectu jsem vůbec netušila (rok 1990), že existuje. Ale přes noc jsem si všechno zjistila, šla tam znovu a přijali mě. A tam jsem potkala svou budoucí obchodní partnerku, americkou právničku. Setkání s ní bylo pro mě přelomové, dala mi šanci učit se za pochodu a věřila, že to dám.

 

Co nejšílenějšího jste kdy ve Vašem byznysu provedla? :-) (Pozn. red.: Margareta Křížová je partnerkou společnosti CEAG, která poskytuje právní a obchodní poradenství pro firmy a začínající podnikatele a zajišťuje hladký průběh prodeje firem).

No, šílené věci dělám průběžně, někdy menší, někdy větší, ale například jsem řekla děsně nadutému podnikateli do očí, že je arogantní, i když jsem věděla, že tím ztrácím jeho byznys, ale za ten pocit štěstí a jeho šokovaný pohled to stálo. Ale jinak to jsou spíš šílenosti typu, mám nápad, nečekám a jdu do toho. Takhle jsem kdysi rozjela byznys s dekorativními polštáři, měla jsem na skladě asi 170 polštářů, 12 jsem jich prodala, 22 rozdala kamarádům a do dnes máme u nás doma polštáře, kam se podíváš. Ale za tu zkušenost to stálo, „prostě to zkusit“.

Na loňském TEDexu v Praze jste zmínila, že se ráda učíte nové věci. Jaká je aktuálně poslední věc v byznysu, kterou jste se naučila / kterou Vás život naučil?

Trochu bych tu otázku upravila. Snažím se naučit, jak se natočit na video. Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Zkuste to a s hrůzou zjistíte, že to vlastně nelze publikovat. Alespoň moje pokusy ne. Zkusila jsem iPad, iPhone, GoPro kameru a nic. Ale za tu legraci to stálo, a teď jsem se obrátila na odborníky. Ale moje heslo je: co neumím, to se naučím. A pak mě taky nikoliv život, ale knížka Čtyři dohody naučila, že mám dělat všechno jak nejlépe dovedu, takže přeloženo, když chci něco dokázat, musím pro to udělat maximum a ne se vymlouvat, že to nejde.

Pokračování najdete v zářijovém e-magu Starting Up

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
phillipe Quick response :
nebo Whatsapp: + 33751364257
Hello, I am an individual who offers loans internationally . S kapitálem?
který bude použit k poskytování úvěrů mezi jednotlivci v krátkodobém i dlouhodobém horizontu v rozmezí od 5000 do 900.000 pro všechny vážné lidi, které to skutečně potřebují, úroková sazba je 3% ročně .Poskytuji finanční půjčky, půjčku na investice, půjčku na auto, osobní půjčku . Jsem k dispozici pro splnění své klienty v trvání maximálně 3 Dny po přijetí vaší přihlášky.Nikdo není vážně zdržet se hlasování.
2.10.2019 11:58 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.