Kofola to s příběhy umí

Kofola nechutná každému. Avšak příběh Kofoly je chutný až až! Je to jedna z nemnoha ryze českých značek, která si zaslouží, abyste se od ní inspirovali.

Kořeny Kofoly sahají až do konce 50. let minulého století. Za hluboké totality v Opavě poklidně vzniká značka, která s fenomenálním úspěchem i odřenýma ušima přežije několik desetiletí, aby po miléniu zažila velkou renesanci.

Dva roky trvalo týmu doc. RNDr. PfMr. Zdeňka Blažka, CSc., než přišel na tu správnou magickou formuli pro sirup KOFO, který je základem Kofoly. Nakonec dal dohromady čtrnáct bylinných a ovocných látek doplněných o kofein, které osvěžují vaše chuťové buňky idodnes.


Svědkem vzniku nápoje Kofola, jak ho známe, je kulatý rok 1960. Kofola to neměla na trhu nijak složité, byl to jediný nápoj svého druhu, který byl u nás k dostání. Coca Cola se ještě tou dobou za hranice tehdejšího Československa nepodívala. Spotřeba Kofoly po celá šedesátá léta rostla tak, že Československu došly byliny a muselo se pro ně jezdit do zahraničí.

 

V sedmdesátých letech se vyprodukuje celkem asi 180 milionů litrů Kofoly ročně a stává se z ní tradiční český nealko nápoj. Hojné roky ale postupně končí a Kofola je po sametové revoluci u ledu – ustupuje západním značkám kolových nápojů. Holt každý si v té době myslel, že co je ze západu, je lepší než to naše československé. Během devadesátých let Kofola měnila několikrát majitele – byly to léta hledání sebe samé.

Pokračování najdete v květnovém e-magu Starting Up

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
phillipe Quick response :
nebo Whatsapp: + 33751364257
Hello, I am an individual who offers loans internationally . S kapitálem?
který bude použit k poskytování úvěrů mezi jednotlivci v krátkodobém i dlouhodobém horizontu v rozmezí od 5000 do 900.000 pro všechny vážné lidi, které to skutečně potřebují, úroková sazba je 3% ročně .Poskytuji finanční půjčky, půjčku na investice, půjčku na auto, osobní půjčku . Jsem k dispozici pro splnění své klienty v trvání maximálně 3 Dny po přijetí vaší přihlášky.Nikdo není vážně zdržet se hlasování.
2.10.2019 12:04 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.